in

Tajemniczy Tarot. Czy jest się czego bać?

Tarot jest jednym z najbardziej popularnych narzędzi, które wykorzystywane są do prognozowania przyszłości. Znany jest nie tylko osobom związanym z ezoteryką czy też korzystającym z wróżb. Karty Tarota w obecnym czasie są powszechnie znane dla większości ludzi. Choćby przez fakt wykorzystywania ich w historiach przedstawionych w produkcjach filmowych czy też książkach. Mimo wielkiej popularności, wciąż wiele osób czuje strach przed skorzystaniem z wiedzy zawartej w Tarocie. Czy lęki te są uzasadnione?

Czym jest Tarot?

W dużym skrócie na pytanie „czym jest Tarot?” można odpowiedzieć, że jest to talia kart, którą wykorzystuje się głównie w celu prognozowania przyszłych wydarzeń. To prawdziwe stwierdzenie, choć sama definicja Tarota, jak i jego przeznaczenia, są zdecydowanie bardziej szerokie. Historia powstania kart nie jest w pełni zbadana. Według większości źródeł, karty te były używane początkowo do gry zwanej „tarok”. Dopiero w XVIII wieku odkryto, że Tarot powiązany jest z kabałą. Ciekawostką jest teoria, która pojawiła się w tamtych czasach, mówiąca o tym, że Tarot w rzeczywistości jest wiedzą tajemną pochodzącą od boga Thotha.

Współczesne talie kart Tarota podzielone są na dwie części: Arkana Wielkie, w których skład wchodzą 22 karty oraz Arkana Małe, liczące 56 kart. Każda z kart nasycona jest głęboką symboliką, z której profesjonalny tarocista jest w stanie wyczytać wiele informacji. Wróżenie Tarotem polega na interpretacji konkretnych rozkładów, dzięki czemu można poznać swoją przyszłość, ale również to, co dzieje się obecnie, lub to, co miało miejsce w przeszłości czyli zupełnie inaczej niż horoskop: https://www.wrozbyonline.pl/horoskop.

Czy Tarot jest niebezpieczny?

Wielu ludzi unika korzystania z kart Tarota. Pomimo chęci i ciekawości poznania tego, co Tarot chciałby im powiedzieć, rezygnują z tego przez strach. Warto jednak zastanowić się skąd ten strach wynika. Sam Tarot owiany jest wieloma legendami, często negatywnymi, które do dnia dzisiejszego funkcjonują wśród sceptyków. Najbardziej znaną legendą jest mówiąca o tym, jakoby Tarot miałby być powiązany z demonami, siłami zła. Nic bardziej mylnego – owe legendy powstają właśnie w wyniku strachu, a sam strach wynika z niewiedzy. Warto więc poznać karty, ich historie oraz to, jak działają, by móc samemu wyrobić sobie zdanie.

Oczywiście sam Tarot nie jest zabawką, która służy do próżnej rozrywki. Pracując z Tarotem, pracuje się z energią. A żeby bezpiecznie pracować z energią, trzeba znać podstawowe zasady bezpieczeństwa. Tak jak przy każdej pracy obowiązują zasady BHP, podobnie jest i z pracą z kartami Tarota. W odpowiednich rękach jest to narzędzie, które w żadnym wypadku nikomu nie zaszkodzi. Przeciwnie – może bardzo pomóc w życiu. Zarówno w codziennych sytuacjach, jak i w rozwiązywaniu skomplikowanych problemów.

Tarot – jak może pomóc?

Tarot przede wszystkim służy do pomocy. Głównie ludzie potrzebujący pomocy zgłaszają się do wróżki – by kartami Tarota otworzyła przed nimi wiedzę, dostępne dla nich możliwości lub przyszłe wydarzenia. Warto pamiętać o tym, że Tarot prognozuje przyszłość, ale jej nie determinuje. A to jeden z powodów, dla którego boimy się skorzystać z przepowiedni. Paraliżuje nas strach, że karty mogą pokazać coś, czego nie chcielibyśmy usłyszeć.

Oczywiście karty pokazują zarówno te dobre, jak i gorsze wieści. Jednak nie jest to wyrok, przyszłość zależna jest przede wszystkim od naszych działań. Dlatego warto dowiedzieć się, co może nas spotkać w najbliższym czasie, by w porę przygotować się na te wydarzenia. Tarot potrafi również doradzić najlepsze rozwiązania, dzięki którym możemy uniknąć problemów, jakie nas czekają. Wybierając sprawdzoną wróżkę, możemy czuć się bezpieczni i otrzymać wiedzę, która pomoże w ułożeniu życia tak, by czerpać z niego radość.

Opracował: Wróżbita Mateusz Algiz