in

59-letni szympans umiera ze starości – Zobacz co robi, gdy widzi swego najlepszego przyjaciela.

Żyjemy w świecie, w którym wszystko szybko się zmienia. Nasze życie ciągle się zmienia, pewne jego części rozpadają się, inne łączą w szybkim tempie. Dlatego czasami trudno jest zwolnić i docenić prawdziwie piękne chwile…

Jednak ta historia dotyczy historii, nad którą warto się pochylić w natłoku codziennych spraw, a konkretniej historii „Mamy”, 59-letniego szympansa. Była najstarszą szympansicą w znanym na całym świecie zoo Royal Burgers w Holandii.

Niestety, starzejący się szympans poważnie zachorował i zbliżał się do końca swojego długiego życia.

Jan van Hooff, profesor behawioralny z biologii na Uniwersytecie w Utrechcie i jeden z założycieli kolonii szympansów w Burgers, zna Mamę od 1972 roku.

Tak więc, gdy Mama zachorowała i zbliżała się do końca swoich dni – odmawiała jedzenia i picia – wiedział, że musi ją odwiedzić.

Emocjonalne spotkanie
Wszystko zmieniło się w chwili, gdy wszedł Jan.

Początkowo Mama zignorowała profesora. Kiedy jednak uświadomiła sobie, kto to jest, rozpoznając swojego starego przyjaciela, całkowicie się zmieniła.

Reakcja, gdy Mama uświadamia sobie, kto przyszedł ją odwiedzić, jest czymś, co wykracza poza zwykłe spotkanie, jest czymś magicznym. To dowód więzi między ludźmi a zwierzętami. Reakcja emocjonalna mamy na widok Jana jest tą, która po prostu dotknie twojego serca.
 
Na widok Jana, Mama staje się nowym szympansem.
 
Zwierzęta i uczucia
 
Pozostają ci, którzy twierdzą, że zwierzęta są niezdolne do ludzkich emocji; że nie pamiętają przyjaciół sprzed wielu lat. Jednak po obejrzeniu tego klipu jestem przekonany, że zmienią zdanie.
 

 
Trudno jest powstrzymać łzy i łatwo zauważyć, że Jan i Mama to historia prawdziwej przyjaźni.
 
Niestety Mama odeszła wkrótce po ostatnim spotkaniu z Janem.
 
Miała długie, szczęśliwe życie jako głowa kolonii szympansów i była w stanie pomóc ludziom lepiej zrozumieć zachowanie szympansów jako gatunku.
 
Poniższy klip powinien przypominać wszystkim, że zwierzęta czują o wiele więcej, niż my myślimy, że czują.
 
Polub i podziel się tym artykułem na Facebooku, aby Twoi bliscy mogli zobaczyć niesamowite spotkanie Mamy i Jana.