in

Temu psu ktoś oderwał wszystkie 4 kończyny. Weterynarz zrobił, co było w jego mocy…

Historia Da Hei, psa rasy siberian husky z Chin, może być jedną z najbardziej sympatycznych opowieści o ratowaniu zwierząt. Ten pies jest symbolem tego, jak ludzie potrafią podchodzić do swoich przyjaciół – zwierząt, a jednocześnie symbolem wytrwałości i determinacji.

Kiedy Da Hei pozostawiono przed gabinetem doktora Liu, mężczyzna nie mógł uwierzyć w to, co widzi. Pies stracił wszystkie cztery stopy. Serce lekarza rozdarło się na milion kawałków, kiedy zdał sobie sprawę z horroru, jaki przeszła ta biedna istota. Pies miał zranione kończyny celowo przez jakiegoś okrutnego człowieka. Mężczyzna po prostu nie mógł uwierzyć, że są ludzie, którzy mogą zrobić coś tak brutalnego i bestialskiego.

Dr Liu był zdeterminowany i robił wszystko, co w jego mocy, aby ten pies znowu machał ogonem. Chciał nie tylko, aby Da Hei przeżył, ale też żeby miał dobre życie, pozbawione cierpienia i bólu. Ostatecznym rezultatem jego starań były cztery sztuczne nogi, które, miejmy nadzieję, pomogą Dahei cieszyć się z każdego dnia, merdać ogonem i zapomnieć o złych ludziach.

Cały proces ,,nowych” nóg nie był łatwy, ponieważ wymagał czasu, cierpliwości i bólu, ale Da Hei w końcu zaczął znowu chodzić.
 
Asystent doktora Liu, Pan Zhu, wspomina:
 
„Leczenie Da Hei było niezwykle trudne. Wiem, że dla niego czasami chodzenie było bolesne, ponieważ protetyka nie była odpowiednio dopasowana. Ale był naprawdę odważny. Podziwiam go.”
 
Dr Liu wziął psa i dał mu dom. Nie pozwoliłby na to, żeby po leczeniu pies nie miał spokoju i swojego kąta. Ten piękny siberian Husky jest pierwszym psem w Chinach, który otrzymał sztuczne kończyny.
 
Sprawdź całą historię w filmiku poniżej: