in

Ich piesek zdechł, bo nie przestrzegali jednej ważnej zasady – Oto ważne ostrzeżenie dla każdego posiadacza psa.

Przeciętny człowiek nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo niebezpieczny może okazać się… pojemnik na śmieci. Zdarza się, że nasi pupile szukają w nich czegoś do jedzenia, co nie zawsze kończy się dobrze. A już na pewno nie w tym wypadku…

6-letni pies o imieniu Dexter biegał radośnie po podwórku, kiedy wiatr przewrócił kosz na śmieci. Pies okazał się być bardzo ciekawski i od razu podszedł do śmietnika, prawdopodobnie czując intensywny zapach. Zaczął wylizywać resztki jedzenia. Nie minęło parę godzin, a zaczęły się u niego poważne kłopoty z oddychaniem. Sarah Dent, właścicielka pieska, nie czekała ani chwili i zadzwoniła do weterynarza.

Weterynarz wiedział niemal od razu, co dzieje się z psem po usłyszeniu historii ze śmietnikiem. Okazało się, że pies doświadcza szoku toksycznego, który spowodowała pleśń. Mimo usilnych prób uratowania psa, nie udało się… rodzina musiała pożegnać się ze swoim przyjacielem.


 
Od tamtej pory rodzina uświadamia innych właścicieli psów o zagrożeniu, jakie płynie z pozostawienia kosza na śmieci w polu widzenia psa. Pamiętajcie – trzeba być czujnym!
 

 
Koniecznie podziel się tym artykułem! Niech każdy uświadomi sobie ten niezwykle istotny fakt, aby zapobiec tragedii.