in

Pierwsze sześcioraczki w Polsce własnie skończyły roczek. Zobacz, jak spędziły swoje święto.

Rok temu w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie urodziły się sześcioraczki. Do tej pory nie było w Polsce żadnego takie przypadku. Teraz ich mama postanowiła podzielić się zdjęciami – Filip, Zosia, Tymon, Kaja, Nela i Malwina to najsłodsze dzieci pod słońcem!

Roczne sześcioraczki

Przyszła mama na pewno nie spodziewała się, że przyjdzie jej urodzić sześcioraczki – wykonano cesarskie cięcie z racji tego, że przy tak dużej liczbie dzieci nie byłoby innej opcji. Maluchy musiały trochę poleżeć w inkubatorach, a szpital opuściły w różnym czasie – potrzebowały osiągnąć odpowiednią wagę, aby mogły zostać zabrane do domu. Ważyły zaledwie od 890 do 1300 gramów, więc nietrudno sobie wyobrazić, że mowa o maluchach w sensie dosłownym.

Poza sześcioraczkami Klaudia i Szymon Marcowie mają trzyletniego synka, Oliwiera. Nie ma wątpliwości co do tego, że opieka nad siedmioma dziećmi to naprawdę wielkie wyzwanie.

W Internecie możemy oglądać zdjęcia prześlicznych pociech, które mają już roczek. Mogą zdmuchnąć świeczki na torcie – dla dwóch chłopców przygotowano wypieki koloru niebieskiego, dla czterech dziewczynek – różowego.

,,Dokładnie rok temu, o godzinie 10:08, na świecie pojawił się Filip – pierwszy z sześcioraczków. Później co minutę na świat przyszły Zosia, Tymon, Nela, Kaja i… kiedy myślałam, że wszystkie dzieciaki są już w inkubatorach, okazało się, że jest z nami jeszcze Malwina- nasza niespodzianka. Kochane dzieci, życzę Wam zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia! Aby kolejny rok był dla Was równie łaskawy co ten” – pisze pod zdjęciem dumna mama sześcioraczków.

Pod zdjęciem możemy przeczytać wiele komentarzy internautów zachwyconych maluchami.

,,Wszystkiego najlepszego! Pamiętam, jak płakałam, kiedy z telewizji dowiedziałam się o ich przyjściu na świat. Pewnie dlatego, że sama mogłam w każdej chwili urodzić. Ale nadal mnie to wzrusza. Dużo, dużo zdrowia i tych cudnych uśmiechów” – pisze jedna z internautek.

Dzieci są naprawdę urocze! Podzielcie się tym artykułem ze swoimi bliskimi!

Źródło: Interia/Polsat News, Instagram.com/szescioraczkipl/