fot. ilustracyjne:freepik.com
in

Nikt nie wiedział jak pomóc tej obłąkanej kobiecie. Dopóki nie narysowała doktorowi tego obrazka

Historia 24-letniej Susannah Cahalan ma zadatki na dobry horror. Jednak to wszystko wydarzyło się naprawdę.

Historia Susannah Cahalan

Życie Susannah rozwijało się zgodnie z jej planem. Dostała swoją wymarzoną pracę – od zawsze chciała zostać dziennikarką. Była pełna życia, optymizmu i emanowała radością. Jednak nagle zaczęło się z nią dziać coś złego.

Zaczęło się od apatii. Dziewczyna nie miała na nic ochoty, przestała nawet chodzić do pracy. Z każdym kolejnym dniem było tylko gorzej. Susannah zaczęła mieć halucynacje i niekontrolowane drgawki. W końcu trafiła do szpitala.

Tam z czasem kobieta stała się agresywna. Próbowała uciekać ze szpitala, biła personel i atakowała własną rodzinę. Lekarze postanowili ją unieruchomić i przywiązać do łóżka. Według diagnozy Susannah cierpiała na załamie nerwowe. Kiedy postanowili przenieść ją do szpitala psychiatrycznego, na oddziale znalazł się specjalista, który podał poprawne rozpoznanie choroby.

Doktor Souhel Najjar postanowił bliżej przyjrzeć się pacjentce. Przeprowadził różne badania, ale nie wykazały one niczego więcej niż wiedzieli wcześniejsi lekarze. W końcu postanowił przeprowadzić prosty test. Podał kobiecie kartkę papieru oraz długopis i poprosił o narysowanie zegara.

Po wykonaniu prośby doktor już doskonale wiedział co dolega Susannah.
Narysowany przez pacjentkę zegar posiadał liczby tylko po prawej stronie tarczy. Oznaczało to, że lewa półkula kobiety mogła być uszkodzona. Wykonano kolejne badania i okazało się, że doktor Najjar miał rację. Kobieta cierpiała na zaburzenie immunologiczne, które powodowało atak układu odpornościowego na własny mózg. Bez prawidłowej diagnozy i leczenia Susannah niedługo zapadłaby w śpiączkę i zmarła. Dzięki szybkiej interwencji została poddana leczeniu i jej stan poprawił się.

Kobieta spędziła kolejny miesiąc w szpitalu. Cieszyła się, ze powód jej szaleństwa został wyjaśniony. Swoją przygodę opisała w książce „Umysł w ogniu”. Na jej podstawie ma zostać nakręcony film. Na poniższym nagraniu można zobaczyć kawałek historii Susannah.

Screenshots: Youtube/Simon & Schuster Books