in

Putin przez chorobę straci kontrolę nad armią? Już szykują jego zastępcę

Jak wynika z doniesień Daily Mail, lada moment Władimir Putin przejdzie operację na nowotwór. Wiadomo już, kto pojawi się na jego zastępstwo w razie nagłego pogorszenia zdrowia.

„Władimir Putin, który w tym roku skończy 70 lat, ma cierpieć na raka żołądka” – dowiadujemy się dzięki Daily Mail.

W najbliższych dniach planowana jest operacja prezydenta Rosji. Nie jest pewne, jak długo będzie on wracał do siebie, więc „straci kontrolę nad działaniami rosyjskich sił w Ukrainie”. Kto przejmie jego obowiązki?

Stan zdrowia Putina

Prezydent Rosji wiedział już wcześniej o tym, że konieczna będzie operacja, jednak przełożył ją na koniec kwietnia ze względu na działania prowadzone w Ukrainie.

W związku z koniecznością pobytu w szpitalu, obowiązki prezydenta Rosji musi przejąć ktoś inny – jest to sekretarz Rady Bezpieczeństwa i były szef FSB Mikołaj Patruszew. To on miał przekonywać Putina o tym, że Kijów jest pełny „neonazistów”.

Zgodnie z konstytucją władzę powinien objąć premier Michaił Miszustin, jednak informator Daily Mail zapewnia, że tak się nie stanie.

Nie od dziś wiadomo o tym, że stan zdrowia Putina nie jest najlepszy. Jego dziwne zachowanie podczas spotkań zmuszało do postawienia sobie licznych pytań, na które teraz powoli poznajemy odpowiedź. Oprócz choroby Parkinsona, prezydent Rosji cierpi także nowotwór żołądka.

„Od ponad miesiąca lekarze prowadzący nie są w stanie przekonać Putina do zmiany leków tłumiących objawy choroby Parkinsona, ponieważ stare nie dają już pożądanego efektu, a prezydent po prostu boi się eksperymentować z nowymi” – czytamy.

Ekspert mowy ciała Maurycy Seweryn podkreślił, że po Putinie od razu widać, że jest leczony sterydami.

„Wystarczy spojrzeć na jego twarz spuchniętą od brania sterydów po chorobie onkologicznej, przeszczepie lub chorobie nerek” – zaznaczył.

źródło: RadioZET.pl, Daily Mail Miniaturka: Gregor Tatschl from Österreich, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons