in

Masz problem z zaparciami? Uciskaj na ten punkt, a wypróżnisz się natychmiast!

Na zaparcia cierpi co piąta osoba. Jak uciążliwa to dolegliwość wiedzą tylko ci, którzy cierpią na tę przypadłość.

Sprawia ogromny dyskomfort, uczucie ciężkości, ból brzucha, niestrawność. Przedłużające się i nawracające zaparcia to nie tylko złe samopoczucie to poważny problem medyczny.


Jeśli masz kłopoty z zaparciami z pewnością przetestowałeś juz większość możliwych sposobów rozwiązania problemu. Środki przeczyszczające, dieta wysokobłonnikowa, odpowiednia pozycja, śliwki suszone, lewatywy itd.

Jeśli to wszystko w Twoim przypadku zawiodło, a ty dalej cierpisz – musisz wypróbować tę metodę.
 
Ta technika rozwiąże Twoje problemy bez żadnych skutków ubocznych w zaledwie kilka sekund. Polega na uciskaniu jednego miejsca i delikatnym masowaniu. Musisz znaleźć miejsce pomiędzy odbytem, a moszną lub sromem. Następnie uciskać i masować to miejsce delikatnie.
 
Według Journal of General Internal Medicine ta technika ucisku punktu krocza powoduje rozluźnienie zwieracza odbytu i pęcherzyka moczowo-płciowego co umożliwia schodzenie kału. Jest połączony z ośrodkowym układem nerwowym, koordynuje odbytnicę, zwieracz i ruchy jelit. Dzięki temu skutecznie ułatwia wypróżnianie.
 
Oprócz ułatwiania defekacji ma także inne pozytywne skutki. Neurobiologiczny mechanizm działania sprawia, że masowanie tego punktu poprawia refleks i zmniejsza lęk. Technika zalecana jest dla kobiet w ciąży do rozluźnienia przed porodem.

Źródło i fotografie: ncbi