in

Koniec z popękanymi i suchymi piętami – ten skuteczny domowy zabieg rozwiąże ten problem raz na zawsze!

Popękane i suche pięty to bardzo często występujący problem, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Nie jest on jedynie natury estetycznej. To także poważny dyskomfort.

Mels Cracked heels

W sklepach są dostępne różnego rodzaju kremy i balsamy, na które większość z nas się w takim wypadku decyduje. Poza tym, niektóre osoby uznają, że sprawę rozwiąże wizyta u kosmetyczki. A tak naprawdę mamy stary, skuteczny sposób, który pomoże nam z tym problemem.

Sposób na suche pięty

O tym sposobie powiedziała mi moja babcia. Rezultaty są niewiarygodne, a ilość wydanych pieniędzy i wykorzystanego na to czasu – bardzo mała. Jest on złożony z 3 ważnych etapów. Dzięki nim nasze pięty nie będą suche ani popękane!

Etap 1. KĄPIEL STÓP

Potrzebna nam do tego miska – wlewamy do niej ciepłą albo letnią wodę. Dodajemy 2 łyżki stołowe sody oczyszczonej i 2 łyżki stołowe soli. Dokładnie mieszamy i zanurzamy stopy w misce na 15 minut. Następnie ścieramy naskórek, który jest twardy, używając do tego pumeksu. Po całym zabiegu wycieramy stopy ręcznikiem.

Etap 2.: MASAŻ

 
Potrzebne nam będą 2 łyżki stołowe oleju i 1 łyżka stołowa cukru – mieszamy je ze sobą w misce. Nacieramy stopy przygotowaną mieszanką ok. 5 minut. Następnie płuczemy je zwykłą wodą.

Etap 3.: NAWILŻENIE

 
Bierzemy miskę i mieszamy w niej 2 łyżki stołowe oleju i stosunkowo niedużo parafiny albo wosku. Umieszczamy miskę gdzieś, gdzie jest dość ciepło. Zależy nam bowiem na rozpuszczeniu się wosku. Czekamy, aż przygotowana mieszkanka ostudzi się i wmasowujemy ją w nasze stopy. Kiedy kładziemy się spać, pamiętajmy o miękkich skarpetkach.
 
I to wystarczy! Wasze pięty z pewnością pożegnają się z pęknięciami i suchością.
 
Udostępnij ten sposób swoim znajomym, a na pewno będą ci za niego wdzięczni!