fot.tiktok/itsnicolejaques
in

Zdradziła najszybszy sposób na obieranie ziemniaków. Już nigdy nie zrobisz tego inaczej

Obieranie ziemniaków wielu osobom kojarzy się ze żmudną i monotonną czynnością. Jak sprawić, by przestała być koszmarem? Czy to w ogóle możliwe? Dzięki trikowi, który w ostatnim czasie trafił do sieci jak najbardziej!

Pokazała go pewna TikTokerka. Internauci jej dziękują, bo już nigdy nie obiorą ziemniaków w inny sposób. To naprawdę ogromne ułatwienie!

Prosty sposób na obieranie ziemniaków

Nie ma wątpliwości co do tego, że ziemniaki są najchętniej wybieranym dodatkiem do obiadu w naszym kraju. Można z nich przyrządzić wiele smacznych potraw, ale najpierw… trzeba je obrać.

Jeśli do tej pory ta czynność sprawiała, że wzdychałeś z rezygnacją, musisz poznać pewien trik, który zupełnie odmieni twoje podejście.

Nicole Jaques jest TikTokerką i postanowiła podzielić się ze swoimi widzami czymś, co jej samej bardzo ułatwia gotowanie.

Kobieta nie obiera ziemniaków w tradycyjny sposób. Przed wrzuceniem ich do garnka nacina je nożem i dopiero po ugotowaniu szybko ściąga z nich skórki, przesuwając po ich powierzchni palcami.

Natnij skórkę nożem dookoła i sprawdź sam! Gotowanie ziemniaków jeszcze nigdy nie było tak proste i przyjemne.

Dużą zaletą tej metody pozbywania się skórek jest też niemarnowanie warzyw. Przy obieraniu nożykiem część ziemniaka zawsze ląduje w koszu – zupełnie niepotrzebnie.

Obejrzyj to niezwykłe nagranie poniżej! TikTokerka pokazuje na wideo krok po kroku, co należy robić:

@itsnicolejaques Did you know this one? SAVE IT RIGHT NOW to use during holiday meal prep time. 🤯 #thanksgiving #potato #peelinghack #holidaymeal ♬ original sound – Nicole Jaques