fot. youtube/Prevention Magazine
in

Tego sekretu nie zdradzi Ci żaden lekarz. Pozbędziesz się kataru w 25 sekund

Katar i grypa towarzyszą nam cały rok, ale w tym okresie doskwierają najbardziej. I choćbyś nie wiem jak się starał to raz na jakiś czas nie unikniesz przeziębienia.

Wirusy wykorzystają każdą słabość organizmu i bezlitośnie przystąpią do ataku. O ile lekami, czy domowymi specyfikami możesz nieco złagodzić objawy grypy, o tyle jak mówi przysłowie katar leczony trwa siedem dni, a nie leczony tydzień. Tymczasem istnieją dwa proste sposoby, które udrożnią nos w zaledwie 25 sekund!

Film kanału „Prevention Magazine” ma już 16 milionów wyświetleń, możemy zobaczyć na nim dwie sprytne sztuczki, które odtykają nos i umożliwiają swobodne oddychanie bez żadnych leków, inhalacji czy kropli.

1. Ucisk i akupunktura

Pierwszy ze sposobów polega na wytworzeniu ciśnienia, które samo udrożni zatkany nos. Wystarczy przyłożyć końcówkę języka do podniebienie na jedną sekundę, a następnie zwolnić nacisk.

Zaraz po tej czynności trzeba przyłożyć środkowy palec na miejsce na czole między brwiami także na sekundę i puścić. Obie czynności powtarzać przez kolejnych 20 sekund. Zdziwisz się kiedy poczujesz wyjątkową ulgę.

2. Wstrzymanie oddechu

Druga metoda również jest banalnie prosta. Polega na oszukaniu Twojego mózgu. Jeśli poczuje, że brak Ci tlenu, wdroży specjalne procedury samozachowawcze. W błyskawicznym tempie naprawi to co zepsute, odblokowuje komory nosowe, by przywrócić dostęp tlenu do organizmu.

Wystarczy, że odchylisz głowę do tyłu i ściśniesz nos palcami. Wstrzymaj oddech na tak długo jak tylko zdołasz.

Na filmiku poniżej możecie dokładnie zobaczyć opisane czynności.

Koniecznie podziel się artykułem ze znajomymi, będą Ci za to wdzięczni.