in

Głowa państwa spoliczkowana podczas wiecu. Wstrząsające nagranie obiegło sieć.

W miniony wtorek doszło do czegoś, co na długo pozostanie w naszej pamięci. W miasteczku Tain-l’Hermitage prezydent Francji Emmanuel Macron został spoliczkowany na wiecu. Świadkowie nie mogą uwierzyć w to, co się stało. W sieci pojawiło się nagranie, obok którego ciężko przejść obojętnie.

Policja zdążyła już zatrzymać dwie osoby, które były zamieszane w tę sprawę.

Prezydent spoliczkowany

Emmanuel Macron aktualnie podróżuje po Francji. We wtorek dotarł do miasteczka Tain-l’Hermitage na południowym-wschodzie kraju, gdzie złożył wizytę w szkole, która przygotowuje się właśnie do pracy w hotelach i gastronomii.

Wiele osób zastanawiało się, czy nagranie, które opublikowano w Internecie, na pewno jest prawdziwe – jego autentyczność potwierdziła już agencja AFP.

Na wideo możemy zobaczyć prezydenta Macrona, który w pewnym momencie zostaje spoliczkowany przez jedną z osób znajdujących się przy barierkach. „Precz z Macronią” – można usłyszeć krzyki.

Ochrona prezydenta Francji natychmiast odsunęła napastnika, a sam Macron oddalił się. Świadkowie wstrzymali oddech. Nikt nie mógł uwierzyć w to, co się stało.

Administracja prezydenta poinformowała, że miała miejsce „próba ataku” na prezydenta. Był to jedyny komentarz w tej sprawie. Po całym zajściu Macron kontynuował swoją wizytę, jak przekazał Pałac Elizejski.

Koniecznie obejrzyjcie nagranie poniżej: