in

20 stopni i śnieg – jak to możliwe? Kierowcy przecierali oczy ze zdumienia.

Czy jest możliwe, aby przy 20 stopniach Celsjusza pojawił się śnieg? Niestety to coraz częstsze zjawisko. Kierowcy nie mogli uwierzyć własnym oczom, kiedy grad w pewnym momencie zamienił się w opady śniegu. To po prostu niewiarygodne!

Na Ukrainie śnieg nie pojawia się często, a już tym bardziej nie przy takich temperaturach!

Niespotykane zjawisko

W piątkowy wieczór kierowcy na drodze krajowej Odessa — Mikołajów (południe Ukrainy) byli świadkami bardzo niecodziennego zjawiska. Jak się okazało, ulewny deszcz szybko zamienił się tam w grad, a grad z kolei w śnieg! Do sieci niemal od razu trafiło mnóstwo nagrań. Warto podkreślić, że było wtedy 20 stopni Celsjusza!


Pojawienie się śniegu zaskoczyło dosłownie każdego. W ciągu najbliższych dni znowu będzie można obserwować na Ukrainie upały, a termometry będą wskazywać nawet ponad 30 stopni.

Niektórzy Ukraińcy są z tego powodu zadowoleni, a inni nie do końca. Jedno jest pewne – każdy odczuwa ogromne zmiany klimatyczne.

Nie tylko na Ukrainie pogoda daje się we znaki. Podobnie jest w Brazylii. 29 lipca spadł tam śnieg i obserwowano temperatury poniżej zera. To coś naprawdę wyjątkowego.

„Mam 62 lata i nigdy nie widziałem śniegu. Piękno natury nie do opisania” – cieszył się pewien mieszkaniec Brazylii, jak cytuje agencja Reuters.

„Właściwie prawie nie czujesz zimna, bo śnieg jest tak ekscytujący. Jest cudowny, jest cudowny!” – zachwyca się mieszkanka Cambara do Sul.

Ostatnio śnieg pojawił się w Brazylii prawie 50 lat temu…

Podziel się tymi niewiarygodnymi informacjami z innymi!

Źródła: www.o2.pl, www.rmf24.pl, podroze.onet.pl