in

Indie to istne piekło dla słoni. Gdyby tylko mogły mówić, błagałyby świat o pomoc.

Ostrzeżenie! W artykule jest zawarte zdjęcie, które może być nieodpowiednie dla osób wrażliwych. Niestety, jest ono prawdziwe…

Północno-wschodnia część Indii, Bengal Zachodni. To właśnie tam trwa krwawa walka ze słoniami. Jaka jest tego przyczyna? Słonie pustoszą pola mieszkańców i atakują ludzi. Jednak każdy przyzna, że poniższe zdjęcie, które zrobił Biplab Hazra, przedstawia sytuację zupełnie odwrotną – to ludzie dla nich stanowią niebezpieczeństwo.

Zdjęcie zostało nagrodzone w konkursie fotograficznym zorganizowanym przez „Sanctuary Wildlife Magazine”. Autor zdjęcia powiedział: ,,To, że podpalają tam słonie, jest na porządku dziennym. To rytuał.”

,,Te zwierzęta są bardzo inteligentne i empatyczne. Od wieków wędrują po kontynencie, ale ludzie zgotowali im piekło.”

Nie wiadomo, co działo się dalej ze słoniami, które są na zdjęciu. Czy zostały uratowane? Szanse na to są niewielkie. Wręcz graniczą z cudem. Możemy tylko wierzyć w to, że tak bestialskie traktowanie zwierząt będzie surowo karane!
 
To prawda, że słonie są większe od ludzi. Jednak, czy nie chodzi tu tylko masę ciała? Kto zaprzeczy temu, że w przypadku takich walk, to człowiek staje się od nich większy – dzięki swojej sile i narzędziom do zabijania? To przerażające!
 

 
Koniecznie podzielcie się tym artykułem ze swoimi znajomymi. Ważne jest, aby każdy uświadomił sobie, że agresja wobec zwierząt ma miejsce każdego dnia i że wreszcie trzeba powiedzieć temu definitywne ,,stop!”.