in

Rodzina zauważyła na plaży dziwny kawałek drewna. Szybko okazało się, że jest wart fortunę.

Czy możliwe, żeby morze wyrzuciło na brzeg fortunę o niecodziennym wyglądzie? Jak się okazuje, tak. Pewna para natknęła się na skorupiaki warte nawet kilkaset tysięcy złotych. Znalazcy czują, jakby wygrali na loterii – planują je sprzedać.

Fortuna nie z tej ziemi

Dziwne stworzenia, które morze wyrzuciło na brzeg, wyglądają jakby pochodziły z innego świata. Znalazcy nie do końca wiedzieli, z czym mają do czynienia na plaży w Caernarfon. Kiedy prawda wyszła na jaw, chcieli skakać z radości.

47-letni Martyn Green był na spacerze z rodziną, kiedy jego żona dostrzegła nietypowy kawałek drewna, który się w dodatku ruszał. Mężczyzna nagrał odkrycie i zrobił parę zdjęć, po czym opublikował na Facebooku.

„Moja żona Gemma to znalazła. Spacerowaliśmy po plaży, a ona zadzwoniła do nas i powiedziała „wróć, spójrz na to”. Poszliśmy, popatrzyliśmy i wyglądało to na coś nie z tego świata. To była nie lada atrakcja dla miejscowych.”

Pąkle gęsie


Syn natychmiast zaczął szukać na Internecie, z czym mogą mieć do czynienia. Rzadkie skorupiaki okazały się być warte nawet kilkaset tysięcy złotych. Pąkle gęsie to prawdziwy rarytas w Portugalii i Hiszpanii. Na kawałku drewna było ich około 2 tysiące. Po obliczeniach wyszło, że można za nie dostać nawet 245 000 złotych. Martyn nie ujawnił szczegółowej lokalizacji z wiadomych powodów.

Pąkle gęsie to filtratory, czyli skorupiaki żywiące się pokarmem, który występuje w wodzie w postaci zawiesiny. Odcedzają go dzięki 6 parom odnóży pokrytym szczecinkami.

Trzymamy kciuki za to, aby rodzina sprzedała skorupiaki.

Źródła: www.o2.pl, www.tvp.info, pl.wikipedia.org