in

Szokujące nagranie obiegło sieć. Tego nie pokaże rosyjska telewizja.

Atak Rosji na Ukrainę trwa już trzydziesty pierwszy dzień. Ukraińcy dzielnie walczą w obronie swojej ojczyzny. Co w tym samym czasie dzieje się w kraju rządzonym przez Putina? Do sieci trafiają kolejne nagrania, które mówią same za siebie.

Sankcje nałożone na Rosję mocno odbiły się na codziennym życiu tamtejszych obywateli. Na wideo, które zostało opublikowane w ostatnim czasie, możemy zobaczyć, jak wyglądają obecnie zakupy.

Rzeczywistość w Rosji

Zaatakowanie Ukrainy spotkało się z potępieniem i karą ze strony Zachodu. Członkowie Unii Europejskiej, Wielka Brytania, czy Stany Zjednoczone nałożyły na Rosję sankcje, których konsekwencji nie da się nie zauważyć. Waluta praktycznie straciła swoją wartość, a zrobienie zakupów stało się nie lada wyzwaniem.

Zwykli mieszkańcy mają problem z kupnem podstawowych produktów, takich jak chociażby cukier. Do sieci trafiło nagranie z Saratowa, na którym możemy zobaczyć, jak Rosjanie stoją w kolejce. To nie pierwsze takie wideo.

Nie jest pewne, skąd sprzedawcy mieli tak ogromny zapas cukru. Pewne jest jednak to, że podstawowych produktów brakuje nawet w sklepach dużych sieci handlowych.

Obejrzyj wideo poniżej!

Źródło: o2.pl