in

Putin zamknięty w klatce podczas przemówienia? Dziennikarze dostrzegli na nagraniu jeden szczegół

Głośnym echem na całym świecie odbiło się przemówienie Putina, które miało miejsce w Moskwie na stadionie Łużniki. Prezydent Rosji przemawiał tam w bardzo drogiej, ekskluzywnej kurtce do obywateli niemogących poradzić sobie z sankcjami, jakie zostały nałożone na państwo w wyniku inwazji na Ukrainę.

Dziennikarze szwedzkiego dziennika „Expressen” zwrócili uwagę na coś, co początkowo umknęło większości. Jak się okazało, Putin przemawiał w oszklonej klatce, najprawdopodobniej ze strachu przed zamachem na jego życie. Do sieci trafiło nagranie z trybun.

Przemówienie prezydenta Rosji

Na Łużnikach w Moskwie kilka dni temu z okazji ósmej rocznicy aneksji Krymu oraz w ramach poparcia „operacji wojskowej” w Ukrainie odbył się wiec, w którym wziął udział Putin. Był on zorganizowany pod hasłem „Koncert dla świata bez nazizmu”.

W pewnym momencie przemówienie prezydenta Rosji zostało przerwane przez telewizję państwową, co wywołało oburzenie i niezrozumienie. Szybko wyszło na jaw, jak ostrożny jest polityk. Według szwedzkich dziennikarzy, dla swojego bezpieczeństwa przemawiał on z oszklonego wysokiego heksagonu.

Jak wynika z doniesień mediów, miesiąc temu Putin miał wymienić tysiąc pracowników na nowych.

„Od praczek, sekretarek, przez kucharzy — wszyscy zostali zastąpieni przez nowych pracowników. Wywiad ocenia, że Władimir Putin się boi” – informuje dziennikarz portalu Daily Beast Craig Copetas.

Niektóre źródła twierdzą, że wystąpienie Putina nie było rejestrowane na żywo, ale zostało zmontowane dużo wcześniej. To bardzo prawdopodobne, ponieważ niektóre materiały pokazane podczas koncertu uderzająco przypominały podobne nagranie z podobnego wydarzenia sprzed roku.

Eksperci BBC zwrócili uwagę także na zakłócenia transmisji podczas przemowy Putina, których powodem mogły być błędy w montażu nagrań z wystąpienia.

Źródło: BBC, Onet, „Expressen”, Interia. Miniaturka: youtube/The Telegraph, twitter