in

Powód aresztowania tej Rosjanki wstrząsnął siecią. „Witamy w Rosji w 2022 roku”

Atak Rosji na Ukrainę trwa już dziewiętnasty dzień. Ukraińcy robią, co mogą, aby poradzić sobie z wrogiem. Każdego dnia giną niewinni ludzie.

Co w tym czasie dzieje się w kraju rządzonym przez Putina? Tłumione są tam protesty. Mieszkańcy mogą spodziewać się kar, które dotychczas nie mieściły się nikomu w głowie.

Aresztowano ją za białą kartkę

Nie ma wątpliwości co do tego, że to, co obecnie dzieje się u naszych sąsiadów, wydaje się być tylko złym snem, który nie ma końca. Nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie, co muszą przeżywać ludzie, których dotknęła wojna – mnóstwo Rosjan również, dlatego protestują. Nie jest to jednak łatwe.

W kraju rządzonym przez Putina dochodzi do aresztowań. Pewna kobieta wyszła na ulicę jedynie z pustym transparentem, a i tak została zatrzymana przez służby. Wszystko miało miejsce w mieście Niżny Nowogród nad Wołgą. Nagranie z całego zajścia trafiło do sieci i w momencie przykuło uwagę internautów.

„Policja w Niżnym Nowogrodzie aresztowała dziś demonstrantkę za protest z pustym transparentem. Witamy w Rosji w 2022 roku.”

Służby cały czas reagują na manifesty obywateli. Dochodzi tam do absurdalnych sytuacji.

„W międzyczasie, około 150 mil dalej [od Niżnego Nowogrodu – przyp. red.], w Iwanowie, policja aresztowała tego mężczyznę za demonstrację z tabliczką, która składała się wyłącznie z gwiazdek” – pisze Rothrock.

Oprócz tego warto przywołać historię aktywistki Anastasii Nikołajewy. Kobieta stała z białą kartką, po czym aresztowano ją na 8 dni, tłumacząc to artykułem o nieposłuszeństwie funkcjonariuszowi policji z powodu jednej pikiety z czystą kartką.

Źródło: o2.pl