in

Własnoręcznie wykonany prezent na walentynki – pomysł na podarunek od serca!

Walentynki to wyjątkowy dzień. Gdy wokół panuje mroźna zima, pozwala on poczuć ciepło płynące prosto z serca — tego dnia zakochani celebrują swoją miłość. Jest to także świetna okazja na wyznanie uczuć, jeśli wcześniej były one skrywane! Nieodłącznym elementem walentynek są podarki dla bliskich osób. Aby były naprawdę wyjątkowe warto wykonać je samemu!

Kartka walentynkowa DYI – klasyka w autorskim wydaniu

Gorące uczucie do drugiej osoby wyrazić można na wiele sposobów. Najbardziej bezpośredni to oczywiście czułe słowa szeptane na ucho, gdy jesteśmy sam na sam. Słowa te można jednak przelać również na papier. Takie wyznanie miłości bliska osoba może mieć zawsze przy sobie, nawet będąc daleko od nas. Sprawia to, że doskonałym pomysłem na podarunek jest własnoręcznie wykonana kartka walentynkowa! Do jej przygotowania potrzebne będą:

  • gruby papier (najlepiej ozdobny)
  • ołówek
  • farby i pędzel
  • nożyczki
  • klej
  • cekiny, guziki itp.

Przygotowanie kartki walentynkowej DIY najlepiej rozpocząć od naszkicowania projektu – pozwoli to rozplanować jej układ oraz przewidzieć miejsce na poszczególne elementy. Gdy projekt będzie już gotowy można przystąpić do wykonania kartki. Najlepiej rozpocząć pracę od wypisania pośrodku życzeń lub wyznania uczuć. Warto pamiętać, że szczere słowa znaczyć będą dla obdarowanej osoby więcej, niż sztampowy wierszyk znaleziony w Internecie! Gdy życzenia będą już gotowe można przystąpić do namalowania wokół nich dekoracji. Ta kolejność jest istotna – dzięki temu nie zabraknie na kartce miejsca na życzenia, jak również nie zostaną one np. rozmazane przypadkowo w trakcie malowania. Na koniec warto ozdobić naszą pracę przyklejając w kilku miejscach ozdobne guziki, koraliki lub cekiny. Gdy już farby i klej całkowicie wyschną kartkę z życzeniami umieścić należy w eleganckiej kopercie. Aby uczynić ją nietuzinkową, warto pokusić się o jej zaklejenie pralinami Ferrero Rocher! Będzie to słodki detal, który zagwarantuje szeroki uśmiech na twarzy obdarowanej osoby.

Pudełko pełne miłości

Oryginalnym i wyrażającym moc uczuć prezentem na walentynki będzie z pewnością pudełko z miłosną kompozycją wewnątrz. W celu jej wykonania należy przygotować:

  • ozdobne pudełko
  • gąbkę florystyczną
  • zasuszone kwiaty
  • naturalny mech

Przygotowanie walentynkowego pudełka DYI należy rozpocząć od umieszczenia na jego dnie gąbki florystycznej. Stanowić ona będzie wypełnienie i podstawę dla dekoracji. Na gąbce równomiernie rozłożyć należy mech. Na nim z kolei powinna znaleźć się kompozycja z suchych kwiatów. Aby wyglądała ona niepowtarzalnie i estetycznie kwiaty powinny być spójne kolorystycznie! Dobrym pomysłem będzie ułożenie z nich np. napisu „Love”. Poszczególne litery warto ozdobić pralinami Ferrero Rocher. Napis stanie się przez to jeszcze piękniejszy i… słodszy! Nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie, aby do tak przygotowanego pudełka włożyć również opisaną powyżej kartkę walentynkową.

Walentynkowe DYI – nieograniczona moc wyobraźni

Sposobów na wyrażenie uczuć w walentynki jest bez liku. W zagonionym świecie pracy i obowiązków domowych przywykliśmy do obdarowywania się gotowymi prezentami, kupowanymi w pośpiechu w stacjonarnych sklepach lub przez Internet. Na ich tle wręcz niesamowicie wyglądać będą podarki wykonane własnoręcznie! Wyrażą one bowiem gorące uczucia, które żywimy do drugiej osoby. Z pewnością doceniony zostanie czas poświęcony na ich przygotowanie oraz indywidualny charakter takiego prezentu. Decydując się na samodzielne przygotowanie prezentu na walentynki warto odwiedzić stronę https://inspiracjeferrero.pl/nasze-inspiracje/walentynki-diy. Zawiera ona mnóstwo inspiracji i praktycznych porad jak wykonać dany podarunek. Warto także poeksperymentować i na bazie zawartych na stronie pomysłów stworzyć własny, całkowicie indywidualny prezent walentynkowy!