Fotografie: Davy Vanhaesendonck
in ,

85-latek stracił sens życia po śmierci żony. Prezent od jego prawnuczki zmienił wszystko

Francois Vermeira poznał Jeanne w 1949 roku. Oboje mieli to, o czym większość ludzi może tylko pomarzyć – miłość, która trwała całe życie. Niestety Jeanne zmarła po krótkiej, ale ciężkiej chorobie. Nagle, w wieku 85 lat, Francois został zupełnie sam, ponieważ jego pies zmarł kilka miesięcy po śmierci jego żony.

W takiej sytuacji trudno jest znaleźć siłę, by żyć. Oczywiście rodzina Francois była obok niego, ale nie było z tego wiele pożytku. Wdowiec zaczął się poddawać, rzadko wychodził z pokoju i marniał w oczach. W wieku 85 lat trudno jest utrzymać dobre samopoczucie, a jeśli brakuje jeszcze jakiegokolwiek powodu do życia, to tym bardziej.

Starszy mężczyzna naprawdę potrzebował pomocy, a rodzina wpadła na genialny pomysł – kupili mu szczeniaka.

Sfilmowali ten proces na wideo – rodzina będzie wspominać ten moment ze łzami w oczach. Yorkshire Terrier? To był dobry wybór, puszysty i kompaktowy piesek. Jedyną rzeczą, której mój dziadek odmówił, był wybór pseudonimu, więc razem nazwali pieska Snoopy.

Staruszek ma teraz żywego, prawdziwego przyjaciela i dzięki temu znów odnalazł sens życia. Zobaczcie sami jego niezapomnianą reakcję: