in

Poważnie poparzony pies spotyka weterynarza, który uratował mu życie. Trudno powstrzymać łzy

W marcu 2017 r. strażacy otrzymali telefon o pożarze w pobliżu obozu dla bezdomnych w West Palm Beach na Florydzie.

Kapitan Gregg Gordon i jego zespół ruszyli na wezwanie. Kiedy dotarli na miejsce, znaleźli poważnie spalonego psa stróżującego przywiązanego do drzewa. Biedny pies wył z bólu.

Strażak Marcos Orozca przeciął sznur i zabrał zwierzę do Jupiter Pet Emergency. Strażacy nazwali szczeniaka Smokey.

„Ten maluch był całkiem spalony.” Gordon powiedział do The Palm Beach Post. „Martwiłem się, że nie przeżyje. ”

Lekarz weterynarii, dr Latimer, odkrył, że najcięższe oparzenia były tylnej części tułowia psa i tylnych łap. Dr Latimer powiedział strażakom, że pies będzie potrzebował wielu zabiegów i opieki, ale wyjdzie z tego.

„Podczas kilku tygodni, Smokey otrzymał wiele transfuzji krwi. Wymagał codziennych kąpieli i zmiany opatrunków. Ponadto otrzymał zabiegi w komorze hiperbarycznej, w celu zmniejszenia obrzęku, a także bólu spowodowanego wieloma oparzeniami ”– napisał JPESC na Facebooku.

Kiedy Smokey przybył do JPESC, był nerwowy i wszystkiego się bał. Ale w miarę upływu czasu stawał się coraz bardziej przyjaźnie nastawiony do weterynarzy i pielęgniarek. Strażacy, którzy go uratowali, również go odwiedzili, a kapitan Gordon postanowił zaopiekować się nim dopóki całkowicie nie wyzdrowieje.

Kapitan Gordon zabrał Smokeya do domu i przedstawił go swoim dwóm psom. Szczeniak był tak szczęśliwy, że ma nowych przyjaciół do zabawy!

Około tygodnia po tym, jak kapitan Gordon przywiózł Smokeya do domu, zabrał go do JPESC na badanie kontrolne. Gdy tylko doktor Latimer wszedł do pokoju, Smokey zerwał się i przytulił go! Pies wyraźnie wiedział, że doktor Latimer uratował mu życie i chciał mu podziękować.
 
„Jest tak wdzięczny za całą opiekę, miłość i zabiegi, które otrzymał w czasie spędzonym z nami! Witaj ponownie, Smokey! ”
 

 
Smokey dostał również więcej dobrych wiadomości podczas tego badania. Jedna z lekarek, dr Katelyn Thomas, zakochała się w nim. Postanowiła go oficjalnie adoptować i przemianowała psa na Fen.
 
Smokey / Fen jest teraz ze swoją nową opiekunką od około dwóch lat. Szczeniak kocha wszystko w swoim domu. On i jego mama także wspólnie przeżywają wiele przygód, Fen odkrył nawet, że uwielbia pływać.
 

 
Fen też nigdy nie zapomniał swojego starego przyjaciela, dr Latimera. W 2018 r. Fen był maskotką corocznego Peggy Adams Walk for the Animals. Był tam również doktor Latimer i jak tylko Fen go zobaczył, pobiegł w kierunku weterynarza i wskoczył mu w ramiona!
 
Fen miał ciężki początek życia, ale teraz wyzdrowiał po kontuzjach i jest w cudownym domu na stałe! Jeśli chcesz zobaczyć moment gdy Fen i dr. Latimer ponownie się spotkali, zobacz wideo poniżej.
 

 
Podziel się tym z przyjaciółmi i rodziną.

Źródło i Fotografie: Jupiter Pet Emergency and Specialty Center