in

Trzy popularne ciśnieniomierze. Czym się różnią, na co zwracać uwagę?

Kiedy pojawią się u nas problemy z ciśnieniem, najprawdopodobniej już zawsze regularnie będziemy musieli sprawdzać jego wysokość. Zdarzają się też sytuacje w życiu, kiedy kontrola ciśnienia tętniczego wskazana jest profilaktycznie, np. podczas ciąży. Warto więc kupić dobre urządzenie, które będzie proste w obsłudze i dokładne w pomiarach.

Czym się kierować, wybierając ciśnieniomierz?

Zanim przystąpimy do zakupu, musimy przede wszystkim określić swoje potrzeby. Nie bez znaczenia jest także schorzenie, które wymaga monitorowania ciśnienia, np. przy arytmii nie każdy ciśnieniomierz sprawdzi się w praktyce. W takim wypadku musimy sprawić sobie wyjątkowo dokładne urządzenie, które będzie w stanie dokonać pomiaru mimo arytmii. Warto także zapytać lekarza, jak często powinniśmy dokonywać pomiaru cieśnienia tętniczego – jeżeli wystarczające będzie dokonanie pomiaru raz dziennie, klasyczny ciśnieniomierz naramienny sprawdzi się idealnie. Jeżeli nasza sytuacja jest bardziej skomplikowana i pomiarów musimy dokonywać znacznie częściej, warto rozważyć zakup ciśnieniomierza w formie zegarka. Warte uwagi są m.in. te trzy modele:

• Omron M2 Basic,
• Microlife A2 Basic,
• Braun iCheck 7.

Omron M2 Basic – ciśnieniomierz automatyczny naramienny

Marka Omron od wielu lat cieszy się bardzo dobrą sławą, jeżeli chodzi o produkcję sprzętu medycznego. Nie dzieje się tak bez przyczyny, ponieważ urządzenia tej marki są naprawdę bardzo dobrej jakości, trwałości, a do tego są proste w obsłudze. Ciśnieniomierz Omron M2 Basic to w pełni automatyczne urządzenie, obsługiwane przy pomocy tylko jednego przycisku. Ważne, że występuje tutaj bardzo dobra relacja jakości do ceny. Plusem urządzenia jest naprawdę duży wyświetlacz, który nie wymaga założenia okularów.

Microlife A2 Basic

Ten ciśnieniomierz pozwala wykryć arytmię. Jego działanie, podobnie jak poprzednika, jest w pełni automatyczne. Urządzenie zapamiętuje 30 ostatnich pomiarów, dzięki czemu możemy łatwo, szybko porównać wyniki wielu ostatnich pomiarów. Bardzo częstą przyczyną niedokładnych czy błędnych pomiarów jest niewłaściwe założenie mankietu. Ciśnieniomierz Microlife A2 Basic zasygnalizuje, jeżeli niewłaściwie go założymy.

Braun iCheck 7 ciśnieniomierz nadgarstkowy BPW4500 z bluetooth

Ciśnieniomierza firmy Braun możemy używać przez dłuższy czas, stale monitorując nasze parametry. To urządzenie zakładane jest inaczej – umieszczamy je nie na ramieniu, a na nadgarstku. Urządzenie możemy używać także podczas treningu. Odczytów pomiarów możemy dokonywać bardzo wygodnie, przy pomocy dedykowanej aplikacji Braun Healthy Heart. Urządzenie jest lekkie, a jego użytkowanie bywa bardzo pomoce w niezdiagnozowanych jeszcze problemach kardiologicznych. Urządzenie samo wskaże nam, jak właściwie je założyć, by dokonane pomiary były jak najdokładniejsze.

Ciśnienie krwi jest bardzo ważne dla naszego zdrowia. Nadciśnienie i niedośnienie mogą być objawami bardzo poważnych schorzeń. W przypadku choroby nie mamy wyjścia, musimy sprawdzać ciśnienie i tętno regularnie. Jeżeli jednak nic nam nie dolega, a jesteśmy w grupie ryzyka, warto przynajmniej raz na jakiś czas sprawdzać jego wysokość przy pomocy wygodnego ciśnieniomierza.