in

Pomysły na zawsze trafiony prezent dla mężczyzny

Lubimy obdarowywać swoich bliskich, sprawia nam to ogromną radość. Lubimy widzieć na ich twarzach uśmiech i ekscytację, kiedy wręczamy kolorowe pudełko. Mimo to, zanim dotrzemy do tego momentu, musimy wybrać prezent, a to nie zawsze jest proste.

Jeśli znamy doskonale drugą osobę, wiemy, czego potrzebuje lub o czym marzy, problem z wyborem prezentu jest mniejszy — wystarczy, że kupimy to, o czym ktoś marzy. Niestety nie zawsze jest to sprawa taka prosta, a my się głowimy, co kupić, by podarek się spodobał. Kiedy zabraknie nam pomysłu, lepszym rozwiązaniem jest postawienie na coś z poniższej listy.

To sprawdzone prezenty, które przypadną do gustu każdemu mężczyźnie, niezależnie od tego, w jakim jest wieku i jakie są jego upodobania. To znacznie bezpieczniejsza propozycja, niż błądzenie po omacku i kupowanie czegoś, co będzie leżało w kącie lub wywoła zakłopotanie. A zatem, co mamy do wyboru?

Biżuteria

Biżuterię od lat wręcza się w prezencie. Zdobi, jest uzupełnieniem stylizacji, a przy tym większość z nas jej sobie nie kupi. W przypadku mężczyzn sprawdzają się przede wszystkim różnego rodzaju zegarki. W zależności od prowadzonego trybu życia mogą być sportowe lub eleganckie. Eleganckiemu mężczyźnie możemy podarować spinki do mankietów, natomiast temu, który podążą za modą i lubi styl casualowy plecioną bransoletkę. Możemy wziąć pod uwagę także różnego rodzaju łańcuszki.

Stylowe skórzane dodatki

Wyroby ze skóry są uniwersalne, ponadczasowe i eleganckie, dlatego jeśli myślimy o zakupie skórzanego paska lub portfela, z pewnością trafimy w dziesiątkę. Są to akcesoria, które każdy powinien mieć, więc też są idealnym pomysłem na prezent. A może w związku z nadchodzącymi chłodami dobrą propozycją będą skórzane rękawiczki?

Zestawy prezentowe… do ubrania

Dawniej kiedy myśleliśmy o zestawach prezentowych, to przed oczami mieliśmy kosmetyki. Teraz trochę się to zmieniło. Dalej wręcza się kosmetyki, ale jeśli nie znamy upodobań zapachowych, to zachowajmy ostrożność. Znacznie lepszy pomysłem będą zestawy prezentowe dla mężczyzn złożone z kompletu modnych koszulek, kolorowych bokserek albo fikuśnych skarpet. To praktyczny prezent, który w prezentowym opakowaniu wygląda równie dobrze, jak kosmetyki. Jeśli tylko znamy rozmiar, zyskujemy pewność, że prezent się sprawdzi. Tak samo ciekawą propozycją może być zestaw krawatów, poszetka, mucha. W przypadku, gdy osoba, której chcemy wręczyć podarek, często chodzi w garniturze i lubi ubierać się elegancko, taki prezent przypadnie jej do gustu.

Czy alkohol to nadal dobry pomysł?

Jeszcze jakiś czas temu za najbardziej uniwersalny prezent dla mężczyzny uważano dobry trunek. Teraz nie jest to już takie oczywiste. Owszem, jeśli osoba, której chcemy wręczyć alkohol, jest koneserem, to pomysł jest trafny. Jednak w ostatnich latach zmieniają się trendy żywieniowe, coraz więcej osób stawia na zdrowy i aktywny tryb życia, celowo ograniczając spożycie alkoholu. Widać większą troskę o zdrowie i odporność, wiec, zanim kupimy butelkę, zastanówmy się, czy nie będzie jedynie ładnie wyglądać na półce.