zdj. poglądowe: pxhere
in

Policjanci aresztowali matkę za kradzież w sklepie. Gdy odkryli powód, wszystko potoczyło się inaczej

Najważniejszym czynnikiem, który buduje relacje międzyludzkie jest umiejętność współczucia i niesienia pomocy innym ludziom będącym w potrzebie.

Udowodnili to policjanci z komisariatu w Hillsborough.

Pewnego dnia dostali oni zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów spożywczych w Karolinie Północnej. Policjanci bardzo szybko odnaleźli kobietę, która dopuściła się tego przestępstwa. Po krótkiej rozmowie wyjawiła ona powód, dla którego postanowiła popełnić kradzież.

Okazało się, że jej sytuacja materialna jest tak trudna, że najzwyczajniej w świecie nie ma czym nakarmić trójki swoich dzieci.

Miała już zwyczajnie dosyć błagania innych ludzi o pomoc, gdyż i tak nie przynosiło to praktycznie żadnych rezultatów. Kradzież nie była więc spowodowana chciwością kobiety, a chęcią przygotowania obiadu dla głodnych dzieci.

Pomimo tego, że policjanci bardzo dobrze zrozumieli postępowanie kobiety, byli zmuszeni obłożyć ją grzywną oraz nakazać zwrot skradzionych produktów. Jednak niedługo później, funkcjonariusze ponownie przybyli do domu kobiety, przywożąc jej wszystkie produkty żywnościowe niezbędne do przeżycia.

Posterunek policji nagłośnił sprawę kobiety w internecie i poprosił o pomoc.
Jak mówią sami policjanci, bycie funkcjonariuszem to nie tylko pilnowanie porządku, ale przede wszystkim niesienie pomocy ludziom.

Wkrótce napływać zaczęły rozmaite podarunki. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie wspaniała postawa funkcjonariuszy, którzy potrafili pomóc kobiecie w potrzebie.

Źródło i Fotografie: facebook