in

Poczta Laflora – zamawianie kwiatów w wygodny sposób

Kwiaty towarzyszą ludziom od zawsze. Są piękne i przyciągają wzrok, a dodatkowo wydzielają przyjemną woń. Tradycja obdarowywania osób kwiatami sięga czasów późnego średniowiecza. Choć początkowo kwiaty były traktowane jako symbol zła i grzechu. Przypisane głównie kultom pogańskim straciło jednak na znaczeniu. Mimo dość obszernej tradycji, która ciągnie się niemal przez kilka epok historycznych możemy śmiało stwierdzić, że tradycja obdarowywania ludzi kwiatami trwa nadal.

Forma dostawy kwiatów na miarę XXI wieku  

Choć tradycja obdarowywania ludzi kwiatami nie zanikła forma dostawy kwiatów nieco się zmieniła. Jeszcze w czasach PRL-u po kwiaty trzeba było chodzić do kwiaciarni. W przypadku świąt typu dzień kobiet po kwiaty (goździki) trzeba było się umawiać dzień wcześniej. Dziś sprawa wygląda nieco inaczej. Zamiast wędrówki do kwiaciarni bukiety można zamawiać przez internet. Taką możliwość danej nam poczta florystyczno-kwiatowa – sklep internetowy z kwiatami i upominkami na prezent. Dzięki możliwości zamawiania kwiatów z domu możemy zaoszczędzić sporo czasu. Jeśli nasza kwiaciarnia znajduje się w dużej odległości od domu, godziny pracy punktu z kwiatami nie pokrywają się z naszymi bukiet możemy zamówić przez internet. Dzięki czemu możemy zaoszczędzić sporo czasu na latanie po sklepach.

Tradycyjna dostawa kwiatów wymaga od konsumenta utrzymania odpowiednich warunków przechowania. Świeże kwiaty wymagają m.in. dostępu do wody, światła oraz chłodnego pomieszczenia. Z dwoma pierwszymi warunkami nie będzie najmniejszego problemu. Gorzej może być z zachowaniem warunków chłodniczych. Bukiet ogromnych rozmiarów może wymagać dość dużego wazonu, który ciężko będzie kupić w naszej okolicy. Mobilna poczta florystyczno-kwiatowa może rozwiązać wszystkie problemy z przechowaniem kwiatów w domu. W trakcie zamówienia kwiaty zostaną wykonane jeszcze tego samego dnia. Dlatego będą mogły przetrwać znacznie dłużej. Florystka przez cały dzień będzie tworzyć przepiękne dzieło, a przy okazji odpowiednio zabezpieczy je do dalszego transportu. Z pomocą gąbek florystycznych, środków ochrony roślin specjalista zabezpieczy kwiaty przed utratą wilgoci.

Przenoszenie kwiatów z kwiaciarni do domu, a potem do domu darczyńca/darczyńcy może być bardzo problematyczne. Kwiaty jako delikatna struktura mogą w każdej chwili ulec uszkodzeniu. Szczególnie narażone są bukiety w transporcie publicznych. Z uwagi na duże skupisko ludzi, kwiaty mogą ulec niekontrolowanemu złamaniu. W transporcie roślin istotny jest także czas przewozu. Im dłużej wieziemy kwiaty, tym większe prawdopodobieństwo, że bukiet zacznie więdnąć. Brak wody we własnym samochodzie, kwiaty niezabezpieczone gąbką florystyczną staną się mało atrakcyjnym widokiem. Zamawiając kwiaty na poczta florystyczno-kwiatowa możemy mieć pewność, że roślinom nie grozi zbyt długi czas dostawy. Nasze rośliny mogą z powodzeniem zostać dostarczone jeszcze tego samego dnia. Można powiedzieć, że proces wykonania bukiety aż do dostarczenia roślin przez kuriera trwa mniej niż 24h., co znacznie przedłuża świeżość kwiatów ciętych.

Przewóz kwiatów przez kuriera odbywa się w specjalnych warunkach. Bukiety przewożone samochodem są odpowiednio zabezpieczone na wypadek niekontrolowanych ruchów pojazdu. Dodatkowo floryści dbają o odpowiednie zabezpieczenie kwiatów w trakcie transportu. Rzeczą najważniejszą dla świeżości bukietu jest jego wykonanie. Liczne współprace z miejscowymi kwiaciarniami z okolicy pozwalają nam na dostarczenie bukietów z lokalnym punktów zakupu kwiatów. Zamówienie na poczta florystyczno-kwiatowa są wykonywane w miejsca bliskich adresowi zamieszkania darczyńcy. Dzięki czemu kwiaty mogą zostać dostarczone w ciągu 2-3 godzin od ostatecznego wykonania.

W jakich miastach realizujemy usługi dostawy kwiatów? 

Na poczta florystyczno-kwiatowa bukiety są wykonywane w różnych miastach w Polsce. Na podstawie odpowiedniego adresu bukiet jest wykonany w najbliższej kwiaciarni miejskiej. Współpraca z lokalnymi punktami wyrobu bukietów pozwala na sprawną logistykę kwiatową. Zamówiony przez klienta w Gdańsku bukiet dla pięknej rzeszowianki będzie wykonany w jej rodzimym mieście i dostarczony przez najbliższą firmę taksówkarską. Oto lista wszystkich miast, gdzie poczta florystyczno-kwiatowa może dokonać dostawy kwiatów:

 • Białystok – miasto słynące z przepięknej starówki wraz z ciekawą listą zabytków. Będąc w Białymstoku warto odwiedzić liczne zabytki. Sposób na idealną randkę podróżniczo-kulturalną to odwiedzenie tamtejszych muzeów. Jako cel podróży warto obrać rynek kazimierzowski oraz tamtejszy ratusz. Po zakończeniu randki koniecznie odwiedźcie dobrą restauracje w Rynku. Jeszcze na zakończenie dnia Twoja wybranka może otrzymać kwiaty. W tym celu złóż zamówienie na poczta florystyczno-kwiatowa jeszcze przed godziną 15:00.
 • Gdańsk – odwiedzając Gdańsk warto zrobić sobie spacer przez Starówkę. Jako miejsca do zwiedzania warto odwiedzić Żurawia, Muzeum Morskie czy największe Muzeum II Wojny Światowej zabytki te są zlokalizowane blisko siebie. Zamiast kolacji na mieście możecie postawić na lekką kolacje w obiekcie. Kropką na i będę kwiaty zamówione na poczta florystyczno-kwiatowa.
 • Wrocław – Twoja wybranka ma urodziny? Sposobem na miły podarunek w trakcie pracy mogą okazać się kwiaty. W klasycznej wersji warto zamówić róże. Na poczta florystyczno-kwiatowa możesz zakupić dowolną ilość róż. Do kwiatowego podarunku możesz dołączyć mały bilecik z zaproszeniem na uroczystą kolację albo spontaniczny spacer do zoo.
 • Toruń – w województwie Kujawsko-Pomorskim Toruń jest najciekawszym miejscem pod kątem ciekawego spędzania czasu. Rocznicowy wyjazd do miasta może obejmować szereg zabytków powiązanych z twórczością Kopernika. Aby wyjazd „wstrzymał Słońce i poruszył Ziemią” koniecznie złóż swojej wybrance życzenia i zamów spontaniczny bukiet kwiatów.
 • Lublin – na aktywną randkę polecamy wybrać się do ogrodu saskiego. Tam można podziwiać przepiękne kompozycje kwiatowe, urokliwe stawiki oraz zwierzęta np. pawie. Zaraz obok ogrodu możemy odwiedzić Centrum Spotkania Kultur i wybrać się do teatru oraz na najwyższy punkt widokowy. Następnego dnia można podziękować swojej towarzyszce bukietem kwiatów.
 • Zielona Góra – kwiaty podarowane z okazji Dnia Babci mogą przyjść bezpośrednio pod jej progi domu. Do kwiatów na poczta florystyczno-kwiatowa możesz dodatkowo zamówić słodki upominek. Jeśli Twoja babcia lubi kwiaty cięte pod progiem domu może zjawić się miły kurier ze storczykiem i karteczką z zaproszeniem na mały wyjazd do ogrodów botanicznych.
 • Kielce – znane jako miasto czarownic może dostarczyć wiele niesamowitych doznań. W trakcie wycieczki do miasta można zorganizować małe urodziny z kwiatami na zakończenie dnia. Po zwiedzaniu dawnego zakonu na Łysej Górze można zorganizować małą kolację z dostawą kwiatów pod drzwi mieszkania.
 • Warszawa – kwiaty można wręczać bez okazji. W przypadku warszawy może być to znacznie prostsze. Zamiast jechać na drugi koniec miasta w celu złożenia życzeń. Klasyczny upominek może wręczyć za Ciebie kurier. Metoda ta jest dość wygodna i nie wymaga przewozu kwiatów z możliwością przesiadki na inne linie autobusowe.
 • Łódź – kwiaty do Łodzi możesz przestać będąc nawet za granicą. Jeśli Twoja mama obchodzi swoje święto możesz z powodzeniem wysyłać jej bukiet kwiatów. W  tej samej dostawie np. na dzień ojca możesz przesłać czekoladki dla taty. Ten sam patent możesz wykorzystać na dzień Babci i Dziadka.
 • Kraków – stolica Małopolski jest jedną z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc. Poza tournée po najlepszych knajpach w mieście można odwiedzić dawną dzielnicę żydowską – tzw. Kazimierz. Dodatkowo można zrobić sobie spacer po Wiśle. Miejsce jest idealne na spędzania nocy poślubnej lub celebrację rocznicy ślubu. Dla polepszenia atmosfery można zamówić kwiaty.
 • Opole – z pomocą poczty kwiatowej możesz dostarczyć kwiaty bezpośrednio do domu. To wygodna opcja dla ludzi, którzy z przyczyn osobistych nie mogą się zjawić na imieninach lub urodzinach ważnej dla nas osoby.
 • Rzeszów – w mieście nie brakuje kwiaciarni z kwiatami. Jednakże dostarczenie wiązanki z kwiatami na oddalone od miasta cmentarze może graniczyć z cudem lub wiązać z  wysiłkiem. Jeśli nie posiadasz samochodu możesz postawić na dostawę kwiatów bezpośrednio na ceremonię pogrzebową.
 • Katowice – Na poczta florystyczno-kwiatowa możesz zamówić przepiękne wiązanki pogrzebowe bezpośrednio z zagranicy. Jeśli nie możesz fizycznie pojawić się na ceremonii nasz kurier dostarczy wiązankę prosto na pogrzeb. Do wiązanki możesz dołączyć także znicz.
 • Olsztyn – to ładne miasto, gdzie kultura i tradycja jest bardzo widoczna. Jeśli przebywasz w tym mieście na delegacji, bezpośrednio z pokoju hotelowego możesz zamówić kwiaty z okazji powrotu do zdrowia dla Twojej wybranki. Jeśli przebywa obecnie w domu i się kuruje będzie to miła niespodzianka.
 • Szczecin – zdarza się, że Twoja postawa w danej sytuacji jest niewłaściwa. Jeśli sprawiłeś komuś przykrość koniecznie zamów tej osobie kwiaty na przeprosiny i wyślij je przy pomocy kuriera.