W australijskim stanie Nowej Południowej Walii od paru miesięcy mieszkańcy nie mogą poradzić sobie z plagą myszy. Problem cały czas rośnie, zatruwając życie ludziom. Pewien rolnik przekazał agencji Reutera nagranie, na którym możemy zobaczyć, jak każdego dnia sprząta łopatą martwe gryzonie przez kilka godzin. Aż włos się jeży na głowie!
Sytuacja zdecydowanie wymknęła się spod kontroli. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy!
Plaga w Australii
Plaga myszy w australijskim stanie Nowa Południowa Walia to prawdziwy dramat dla tamtejszych mieszkańców. Tysiące gryzoni zajęły silosy zbożowe, stodoły i domy. Zwierzęta zagrażają zbiorom zboża.
Rolnicy za wszelką cenę chcą pozbyć się problemu. Mają nadzieję na to, że otrzymają jakiekolwiek wsparcie od rządu, ponieważ plaga doprowadzi do utraty plonów. Eksperci informują, że taka liczba myszy jest spowodowana ogromnymi ulewami we wschodniej Australii, z którymi przyszło się zmierzyć ludziom po latach suszy.
Pewien mieszkaniec prowadzący własne gospodarstwo w pobliżu miasta Coonabarabran, około 500 kilometrów na północny zachód od Sydney, każdego dnia musi zajmować się zbieraniem setek martwych gryzoni. Rozstawia pułapki w 15 miejscach, co łącznie ze sprzątaniem zajmuje mu nawet kilka godzin.
Nagranie, które trafiło do sieci, mówi samo za siebie. Internauci przecierają oczy ze zdumienia.
Rolnik robi wszystko, aby chronić nie tylko swoją farmę, ale i dom – tam również mogą pojawić się myszy. Drzwi zostały zabezpieczone specjalną gumą, a co z oknami?
„Nie otwieramy w ogóle okien” – tłumaczy.
„Nie śpię, bo mam wrażenie, że słyszę je na ścianach lub dachu” – zwierza się Kodi Brady agencji Reutera.
Myszy starają się znaleźć ciepłe schronienie, ponieważ lada moment przyjdzie tam zima. Gryzonie starają radzić sobie z klimatem. Nie przeszkadzają im susze i bardzo szybko się rozmnażają, jak informuje Reuters.
Wyszło na jaw, że co najmniej trzech mieszkańców pogryzły myszy. Pojawił się też jeden przypadek rzadkiej choroby wywołanej przez myszy, a mianowicie limfocytowego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, jak podaje ABC Australia.
Podziel się tą szokującą informacją z innymi!