in

Uderzył w niego piorun, wszystko się nagrało. Wstrząsający widok tylko dla ludzi o mocnych nerwach.

Do szokującego zdarzenia doszło jakiś czas temu w Brazylii. Dwójka przyjaciół postanowiła nagrać burzę. W pewnym momencie uderzył w nich piorun, a cała sytuacja została zarejestrowana. Ten widok po prostu mrozi krew w żyłach.

Jose Omar de Olivera i jego przyjaciel Claudio Araujo Resende akurat byli na dworze, kiedy rozpętała się burza. Gdy tylko znaleźli bezpieczne miejsce, uznali, że nagrają filmik przedstawiający obecne warunki pogodowe. Nie mieli jednak pojęcia, że dojdzie do czegoś takiego.

Uderzył w nich piorun, gdy nagrywali filmik

Do wstrząsającego zdarzenia doszło w miejscowości Minduri w stanie Minas Gerais w Brazylii. Jose Omar de Oliveira i Claudio Araujo chcieli nakręcić relację z burzy, która ich złapała, gdy akurat znajdowali się na dworze. Nie było to jednak odpowiedzialne i skończyło się tym, że trafił ich piorun.

Wszystko się nagrało. Nie ma wątpliwości co do tego, że mogło dojść do tragedii. Mężczyźni upadli na ziemię, całe szczęście nic im się nie stało. Chwilę później wrócili do samochodu, ale emocje nie opadły jeszcze przez długi czas.

„Poczuliśmy wstrząs i upadliśmy na podłogę. Leciał na mnie żwir. Jednocześnie byliśmy oszołomieni. Wbiegliśmy do samochodu. […] Uważam, że przyciągnął go mój telefon komórkowy” – tłumaczy mężczyzna w rozmowie z lokalnymi mediami.

Mężczyzna jest pewien, że winny w tym wypadku okazał się być telefon komórkowy. Według niego to on był bezpośrednią przyczyną uderzenia pioruna. Jak się okazuje, to bardzo powszechny mit.

Telefony komórkowe nie są w stanie przyciągnąć pioruna. Naukowcy ze Stanford University zapewniają, że sieć komórkowa nie ma żadnego związku z miejscem, w którym uderzy piorun.

„Szanse, że telefon komórkowy zostanie uderzony piorunem, są bardzo mało prawdopodobne (…) Przekonywanie, że błyskawica może podążać za falami radiowymi jest całkowicie bezpodstawne” – podsumowali badacze, jak cytuje „Wirtualna Polska”.

Źródło: o2, Twitter, Wirtualna Polska