in

Zdjęcie pijanych słoni stało się hitem sieci. Nie do wiary, skąd miały alkohol

W ostatnim czasie w sieci pojawiło się zdjęcie, które od razu przykuło uwagę internautów. I nic dziwnego – pijane słonie to zdecydowanie niecodzienny widok. Skąd zwierzętom udało się dostać alkohol? To z pewnością jedno z pierwszych pytań, które zadaje sobie każdy.

Pijane słonie

Fotografia przedstawiająca pijane słonie leżące w krzakach to prawdziwy hit Internetu. Niektórzy są zdania, że słonie zemdlały po spożyciu alkoholu.

Całe zajście miało miejsce w Yunnan w Chinach 11 marca. Czternaście słoni weszło do wioski w poszukiwaniu jedzenia. Jak się okazało, zwierzęta natknęły się na zbiorniki pełne wina kukurydzianego.

Jak wynika z informacji podanych przez mieszkańców wioski, słoniom udało się wytrąbić nawet 30 litrów alkoholu!

Dlaczego w ogóle zwierzęta przybywają do wioski? Powód jest prosty – ich naturalne środowisko zostało zajęte przez człowieka. Przez to słoniom coraz ciężej znaleźć pożywienie.

Chiny planują coś z tym zrobić. Dzięki pomocy fundacji powstają siedliska słoni i źródła ich pożywienia. 2063 akrów ma zostać przekształcone w siedliska, powstanie także 5 sztucznych stawów i 768 akrów roślin. Pojawią się tam takie przysmaki jak kukurydza, trzcina cukrowa, bambus i banany.

Pijane słonie ze zdjęcia, gdy tylko wytrzeźwiały, wyruszyły na dalsze poszukiwania jedzenia… na kacu!

Podziel się tym niesamowitym zdjęciem z innymi!

Źródła: interestingengineering.com, www.o2.pl