in ,

Nie do wiary, co zrobili polscy turyści w górach, aż łza się w oku kręci – „Brawa to za mało”.

W ostatnim czasie miała miejsce sytuacja, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich. Opisał ją Łukasz Litewka, radny z Sosnowca, na swoim profilu na Facebooku.

Ciężko powstrzymać łzy wzruszenia, czytając, co zrobili ludzie, natrafiając na ślepe zwierzę. Świat byłby lepszy, gdyby każdy brał z nich przykład!

Uratowali ślepe zwierzę

Justyna, Jacek, Piotrek i Aga spostrzegli w górach psa, któremu trzeba było udzielić pomocy. To, co stało się potem, sprawia, że łza się w oku kręci.

Biedne zwierzę brodziło po potoku w środku lasu. Turyści nie zastanawiali się nawet przez chwilę. Uznali, że muszą się nim zająć i zrezygnować ze swoich planów. Do sieci trafiła fotografia, na której możemy zobaczyć, jak dwóch mężczyzn przenosi psa przy pomocy plastikowych sanek.

Czworonóg został przetransportowany do schroniska. Obecnie czeka na nowy, kochający dom.

„Skomentuję to krótko: brawa to za mało, serio” – pisze Łukasz Litewka, dzielący się w swoim wpisie tą niezwykłą historią.

„Coś, co się wydaje oczywiste dla każdego, dla wielu jest zbędnym wysiłkiem, kłopotem. Czapką do ziemi się kłaniam” – czytamy w komentarzach.

Jak to dobrze, że są tacy ludzie, jak ci turyści! Podziel się tą niesamowitą historią z innymi!

Źródło: o2.pl