in

Pies trafiony 4 kulami, gdy bronił chłopca – rodzina nie może pokryć kosztów operacji, by go ratować

Owczarek niemiecki został postrzelony cztery razy, gdy ratował synka swoich właścicieli podczas włamania.

Jest powód, dla którego pies jest nazywany najlepszym przyjacielem człowieka. Pies jest lojalny, kochający i odważny. Zrobi wszystko, aby chronić swojego pana, nawet jeśli kosztem jest jego własne zdrowie i życie. Poznaj zwierzaka, który jest najlepszym przykładem wielkiego heroizmu.

Rex jest dwuletnim owczarkiem niemieckim, który mieszka z rodziną w Des Moines w stanie Waszyngton. Był sam w domu ze swoim 16-letnim ludzkim bratem, Javierem Mercado, gdy wydarzyło się coś strasznego.

Obaj byli w domu sami, gdy do mieszkania weszli włamywacze. Pierwszym instynktem Javiera było ukrycie się. Chłopiec schował się w szafie w sypialni. Trzymał Rexa bojąc się, że zacznie szczekać.

Javier starał się uspokoić Rexa, ale zwierzę wiedziało, co trzeba zrobić. „Instynkt Rexa, by chronić swój dom i najlepszego przyjaciela, wyrwał go na dół. Zbiegł i zaatakował włamywaczy. Widok i dźwięk psa gotowego do ataku wystarczyłby, by odstraszyć większość rabusiów, ale niestety nie zadziałał w tym przypadku.

Obaj włamywacze walczyli i bili go, czym popadło. Rex wrócił na piętro, pobity i zakrwawiony, by sprawdzić swojego przyjaciela, który wciąż ukrywał się w szafie.

Niedługo potem złodzieje weszli do pokoju, w którym ukrywali się Javier i Rex. Ten pies być może przegrał pierwszą walkę, ale nie zamierzał pozwolić tym intruzom zaszkodzić swojemu właścicielowi.
 

Pies ze wszystkich sił przystąpił do ponownego ataku. Złodzieje strzelili do Rexa kilka razy. Cztery kule go trafiły. Włamywacze uciekli, ale Rex konał.
 
Desperacko potrzebował pomocy medycznej. Został zabrany do Przychodni Weterynaryjnej BluePearl, zrobiono prześwietlenia i inne zabiegi. Rex potrzebował natychmiastowej operacji, żeby przeżyć.
 
Susy, ciotka Javiera sięgnęła po pomoc poprzez stronę GoFundMe. „Życie Rexa zależy od operacji, którą będzie musiał przejść… Nasza rodzina nie może pozwolić umrzeć naszemu bohaterowi, który walczył do ostatnich sił, by ochronić mojego siostrzeńca.”
 

 
W ciągu zaledwie trzech dni rodzina zebrała ponad 58 000 USD. To był prawie sześciokrotny pierwotny cel. Trzeba było 10 000 $ na pokrycie kosztów leczenia. Rodzina Mercado nie mogła być bardziej wdzięczna za całą pomoc.
 
„Przekroczyliśmy cel i po prostu chcieliśmy zapewnić, że wszystkie pieniądze przekażemy instytucjom i organizacjom, których misją jest ochrona zwierząt”.
 
Cała ta gehenna nauczyła Javiera jak głęboka jest miłość psa.
 
„Wiem, że gdyby nie on, nie byłoby mnie tutaj dzisiaj opowiadającego tę historię” – powiedział dla King 5 News.
 
Rex jest odważnym psem i bohaterem. Wierzymy w jego szybki powrót do zdrowia.
 
Udostępnij znajomym i rodzinie.