in

Zastanawiałeś się, dlaczego pies po wypróżnieniu kopie ziemię lub trawę? Mamy na to odpowiedź!

Wszyscy, którzy mają psa lub widują je podczas spaceru z pewnością widzieli to dziwne zachowanie. Pies po załatwieniu potrzeby kopie i drapie tylnymi łapami w ziemi.

Dlaczego pies kopie ziemię po wypróżnieniu?

Zazwyczaj tłumaczymy to sobie tym, że psy, tak jak koty chcą zakopać swoje odchody. Ale prawda jest zupełnie inna!
Wcale nie kopią z tego samego powodu co koty. Psy posiadają w łapach specjalne gruczoły, które podczas pocierania o różne powierzchnie, wytwarzają feromony.

Zostawiają swój zapach
Psy drapią w podłoże, żeby rozsiać swój zapach i w ten sposób zaznaczyć terytorium. W ten sposób pokazują kto jest królem podwórka. Tak zachowuje się każdy pies – bez względu na wielkość czy rasę. Jednak to nie jedyne wytłumaczenie tego zachowania. Inna teoria mówi, że psy kopią w ziemi po zrobieniu kupy, aby roznieść zapach swoich odchodów.

Nie ma się czego wstydzić
Takie zachowanie psów, jest całkowicie normalne. Właściwie, powinniśmy się zacząć martwić, jeśli nasz przyjaciel przestanie kopać w ziemi. Być może dokuczają mu pazury lub ma problemy ze stawami lub kośćmi.

A czy Twój pies też kopie w ziemi po załatwieniu potrzeb? Pokaż tę ciekawostkę innym psiarzom, aby dowiedzieli się czegoś ciekawego o swoich pupilach.