fot. flickr/John Ragai
in

Ksiądz radzi, co dać na pierwszą komunię. W sieci aż zawrzało

Ksiądz Sebastian Picur jest coraz bardziej popularny na TikToku, gdzie odpowiada na pytania użytkowników związane z religią. Ostatnio udzielił porad dotyczących prezentów na pierwszą komunię. W swoim filmiku zasugerował, że najlepszym prezentem będzie modlitwa za dziecko i przyjęcie komunii podczas mszy. Wymienił również biblię lub inny skromny upominek, który będzie nawiązywał do uroczystości oraz wiary.

Jaki prezent na komunię?

Pierwsza komunia to ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka. To czas, kiedy maluch po raz pierwszy przyjmuje sakrament Eucharystii i staje się pełnoprawnym członkiem Kościoła katolickiego. Z tej okazji rodzina i przyjaciele zwykle obdarowują dziecko prezentami, które mają przypominać o ważnym dniu oraz być wyrazem miłości i szacunku. Jednak wybór odpowiedniego prezentu często stanowi wyzwanie dla gości… pomysły na prezent popularnego duchownego nie wszystkim wydały się być dobre.

Niektórym internautom nie spodobała się rada księdza i obawiają się, że dziecko zostanie wyśmiane, jeśli dostanie tak skromny prezent. Jednak Picur wyjaśnił, że uroczystość pierwszej komunii nie powinna być czasem skupienia się na materii i bogactwie, a raczej na duchowości i skromności.

Z drugiej strony, wiele osób poparło sugestię księdza, przekonanych o tym, że prawdziwym prezentem na taką okazję jest modlitwa i umocnienie w wierze. Podkreślili, że pierwsza komunia to ważne wydarzenie w życiu dziecka, które powinno być postrzegane jako okazja do zastanowienia się nad duchowością i rozwoju wewnętrznym.

„W Polsce daje się bardzo drogie prezenty. Nikt już nie pamięta sensu tej uroczystości” – piszą internauci.

Ksiądz Picur w swojej działalności na TikToku wywołuje wiele kontrowersji, ale jednocześnie zdobywa coraz większą popularność. Jego filmy angażują internautów i zachęcają do refleksji nad wartościami duchowymi.

@ks.sebastianpicur Odpowiedz użytk. @emilia_prugar #ksiadz #wiara #kościół #prezent #komunia #sakrament #upominek #rodzina ♬ Unstoppable (I put my armor on, show you how strong I am) – Sia