in

„Patrzcie, jak Biedronka wali w rogi ludzi” – nagranie podbija Tiktoka

Kupując gotowe produkty w sklepach, chcemy wierzyć w to, że są one dobrej jakości. Nie zawsze tak jednak jest, dlatego trzeba być ostrożnym. Tiktoker o nicku „Nasze Żarcie” dostrzegł w sklepie Biedronka coś, czym musiał się podzielić z innymi. Chodzi mianowicie o pierogi ruskie. Czy jego uwagi są trafne?

Pierogi z Biedronki

W ostatnim czasie na tiktokowym koncie Nasze Żarcie pojawiła się recenzja, która w momencie przykuła uwagę internautów. Recenzent postanowił zwrócić uwagę na to, jak ukrywany jest słaby skład produktu – zamiast zaznaczenia, że pierogi ruskie zawierają w sobie szkodliwą substancję E202, producent napisał, że w składzie jest sorbinian potasu.

Większość osób zdaje sobie sprawę z tego, że produkty z E nie są dla nas zdrowe, ale gdy tego E brakuje w składzie już miewamy problem ze stwierdzeniem, czy produkt jest dla nas dobry. TikToker uważa, że właśnie z tego względu sieć sklepów „wali w rogi ludzi”.

Czy Tiktoker ma rację?

Większość portali o tematyce zdrowotnej, uważa Sorbinian potasu za jeden z bezpieczniejszych sztucznych konserwantów. Tak więc, czy ta krytyka Tiktokera jest słuszna?
„Sorbinian potasu o symbolu E202 to powszechnie stosowany konserwant, który znalazł zastosowanie w przemyśle spożywczym i kosmetycznym. Jego działanie polega na zwalczaniu drobnoustrojów. Nie ma obaw co do spożywania produktów, w których jest obecny, ponieważ jest całkowicie bezpieczny dla naszego organizmu. Dopuszczalna dzienna dawka to 25 mg/kg masy ciała.”

Waga produktu

Tiktoker zwrócił uwagę na coś jeszcze.

„Patrzcie, jak Biedronka wali w rogi ludzi” – powiedział TikToker.

Recenzent zważył osobno ciasto i osobno farsz. Jak się okazało, ciasto ważyło 265 g, a nadzienie tylko 126 g.

„Samego ciasta w pierogach jest 265 g […]. To jest mąka ziemniaczana w połączeniu z jajkami, skrobią oraz sorbinianem potasu” – przekazał recenzent.

Nagranie zostało obejrzane ponad milion razy w zaledwie 2 dni. Sami zobaczcie!

@naszezarcie #biedronka #lidl #auchan #jedzenie #food #pierogi #kuchniapolska #dobrebopolskie #spozywka #cancer #syf #supermarket ♬ dźwięk oryginalny – Nasze Żarcie

Co Wy o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu czy zgadzacie się z Tiktokerem!

Źródło: o2.pl, tiktok, gemini.pl, doz.pl