in

Absolutnie nie wyrzucaj pestek z arbuza! Kiedy gotują się w wodzie, rozwijają wspaniałe właściwości!

Wszyscy uwielbiamy soczysty miąższ z arbuzów, jednak większość osób traci do nich entuzjazm… Dlaczego? Bo strasznie irytuje ich sytuacja, kiedy natrafiają w miąższu na pestki. Do tego stopnia, że nawet kupują arbuzy bez pestek. A to właśnie w nich znajduje się coś specjalnego!

Pestki arbuza – właściwości

Pestki mają naprawdę wiele dobrych właściwości dla zdrowia. Zamiast je wyrzucać do śmieci, możemy zrobić z nich coś naprawdę pysznego a zarazem zdrowego!
pestkiarbuza1x

Włókno zawarte w pestkach, może nam pomóc w trawieniu i jest niezwykle ważne dla zdrowej flory jelitowej. Pestki arbuza pomagają wyleczyć infekcje grzybicze, bakteryjne, choroby skóry, układu pokarmowego i oddechowego. Systematyczne spożywanie pestek arbuza może wyleczyć nawet chorobę wrzodową żołądka! Mają też właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne. I to wszystko bez żadnych skutków ubocznych!
pestkiarbuza2x

Dzięki cytrulinie aminokwasowej, która działa jako przeciwutleniacz, naczynia krwionośne rozszerzają się co poprawia naszą cyrkulację krwi. Ponadto, pestki zawierają witaminy A, B i C, magnez oraz żelazo.
pestkiarbuza3x

Przepis na herbatkę i koktajl z pestek arbuza

Aby korzystać z pełnych zalet pestek, można na przykład zaparzyć smaczną herbatę z arbuza. Do tego nie trzeba wiele. Wystarczy zmiażdżyć 20-30 pestek (4 łyżeczki) i wymieszać je z dwoma litrami wody. Po czym gotować herbatkę przez 15 minut. Schłodzona smakuje najlepiej!
pestkiarbuza4x

Można też przyrządzić koktajl. To jest prawie tak proste jak ta herbatka. Weź garść pestek arbuza i umieść je w piekarniku lub na patelni. Podgrzewaj dotąd aż będzie unosił się słodki zapach i nasiona będą całkowicie suche.
pestkiarbuza5x

Suche nasiona możesz zmiażdżyć np. w moździerzu a potem wymieszać je z mlekiem (na ciepło lub zimno) w proporcji 1:10.
pestkiarbuza6x

Te mieszanki idealnie sprawdzą się na problemy z niestrawnością i wspomogą funkcję nerek a nawet są w stanie wypłukać piasek czy kamienie nerkowe… Stosuj ten napój systematycznie a szybko zobaczysz zaskakujące efekty!
pestkiarbuza7x