in

Papież Franciszek nie mógł dłużej milczeć i wydał nadzwyczajne oświadczenie – każdy powinien przeczytać!

Papież Franciszek nie zamierza milczeć, kiedy na świecie dochodzi do zdarzeń, na które nie można bezczynnie patrzeć. Ojciec święty postanowił, że wyda nadzwyczajne oświadczenie. Takich słów nikt się nie spodziewał – większość osób jest zachwycona tym, co powiedział. Polacy odnoszą je również do sytuacji w naszym kraju.

Papieża Franciszka po prostu nie da się nie lubić – jest skromną, otwartą, kochającą ludzi osobą, dla której najważniejsza jest miłość wobec bliźniego. Wiele razy poruszał ważne kwestie, mając inne zdanie niż to, które kościół katolicki głosił przez lata. Według niego każdy powinien być równy, niezależnie od pochodzenia, koloru skóry i orientacji seksualnej – każdy zasługuje na miłość i akceptację.

Ważny apel papieża Franciszka

Ojciec święty zaapelował do wszystkich o to, aby zastanowili się nad swoim postępowaniem z okazji celebrowania Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Przemocy z Powodu Religii lub Wiary, który przypada na 22 sierpnia. Oświadczenie pojawiło się w mediach społecznościowych i mocno zaskoczyło internautów.

„Bóg nie potrzebuje być przez nikogo broniony i nie chce, aby Jego imię było używane do terroryzowania ludzi. Proszę wszystkich o zaprzestanie używania religii w celu budzenia nienawiści, przemocy, ekstremizmu i ślepego fanatyzmu” – czytamy na profilu Papieża Franciszka na Twitterze.

Ojciec święty po raz kolejny zabrał głos w tej sprawie. Już przed rokiem w trakcie spotkania z wiernymi w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, wyjaśniał, że nie możemy godzić się na przemoc, argumentując ją poglądami religijnymi. Papież Franciszek przekazał, co jest najważniejsze, a mianowicie braterstwo ludzkie. Przy poście opublikowanym na Twitterze pojawił się hasztag #LudzkieBraterstwo.

Polacy chętnie wypowiadają się po przeczytaniu słów papieża Franciszka. Można je odnieść bezpośrednio do sytuacji, która aktualnie ma miejsce w Polsce:

„Brawo. Tylko że u nas za takie słowa mógłby papież usłyszeć zarzuty o zniewagę uczuć religijnych” – pisze jeden z internautów.

„Bardzo potrzebne słowa Ojcze Święty, zwłaszcza w dzisiejszej Polsce” – czytamy.

Podziel się tym ważnym apelem z innymi!

Źródło: Polsat News