in

Papież Franciszek zaskoczył wiernych. Jego słowa o homoseksualistach odbiły się echem w sieci

Papież Franciszek już nie raz zaskoczył swoich wiernych. Jego słowa wzbudzają skrajne emocje wśród ludzi z całego świata. Film dokumentalny, który został opublikowany w środę, odbił się głośnym echem w związku z wypowiedzią na temat par homoseksualnych: „Są dziećmi bożymi”.

Jako arcybiskup Buenos Aires nie opowiadał się za legalizacją małżeństw tej samej płci. Postanowił zmienić zdanie?

Szokujący film dokumentalny

Film dokumentalny „Francesco” jest opowieścią o życiu papieża Franciszka i jego służbie Bogu. Premiera miała miejsce w środę na Rzymskim Festiwalu Filmowym. Natychmiast wzbudził on skrajne emocje.

„Francesco” pokazuje m.in. historię tego, jak papież Franciszek zachęcał dwójkę mężczyzn do tego, by wychowywali dzieci w jednej z lokalnych parafii.

Papież Franciszek o parach homoseksualnych

Szczególną uwagę w filmie przykuły następujące słowa papieża Franciszka:

„Osoby homoseksualne mają prawo być częścią rodziny. Są dziećmi bożymi i mają prawo do rodziny. Nikt nie powinien być odrzucany czy unieszczęśliwiany z tego powodu.”

Nikogo nie powinno to zaskoczyć, mając na względzie wcześniejsze słowa papieża, który przekonywał, że nikt nie będzie wykluczany przez niego z Kościoła, w tym osoby homoseksualne. Głośnym echem odbił się kolejny fragment:

„Musimy stworzyć prawo dotyczące związków partnerskich. Dzięki temu oni [pary tej samej płci – przyp. red.] będą prawnie chronieni.”

Serwis tvp.info postanowił zinterpretować słowa papieża Franciszka:

„Osoby homoseksualne mają prawo do bycia w rodzinie; są dziećmi Boga; mają prawo do rodziny. Nikogo nie można wyrzucić z rodziny ani sprawić, by jego życie było z tego powodu niemożliwe. To, co musimy stworzyć, to prawo do wspólnego pożycia. One mają prawo do tego, by być prawnie chronionymi.”

Źródła: wiadomosci.gazeta.pl, www.tvp.info, www.onet.pl