in

„To skandaliczne” – Papież Franciszek z mocnym przesłaniem do świata.

Papież Franciszek ma dla nas wielkanocne przesłanie. Postanowił zaapelować o to, aby dystrybucja szczepionek przeciwko koronawirusowi była przyspieszona. Konflikty zbrojne i zbrojenie się w czasie pandemii uznał za „skandaliczne”. Jego słowa odbiły się głośnym echem w sieci.

Apel papieża Franciszka

Papież Franciszek odprawił Wielkanocną mszę i postanowił zaapelować do ludzi z całego świata o to, aby zapanował pokój w swoim przesłaniu „Urbi et Orbi”.

„Pandemia wciąż się rozprzestrzenia, podczas gdy kryzys społeczno-gospodarczy pozostaje dotkliwy, zwłaszcza dla ubogich. Jednak – i to jest skandaliczne – konflikty zbrojne nie zakończyły się, a arsenały wojskowe są wzmacniane” – powiedział.

Papież stwierdził, że na świecie wciąż jest za dużo wojen i nie można dopuścić do tego, by wyglądało to tak jak w Etiopii i Mozambiku czy też w Jemenie.

„Na świecie jest jeszcze zbyt wiele wojen i zbyt wiele przemocy! Niech Pan, który jest naszym pokojem, pomoże nam przezwyciężyć myśli o wojnie”

W swoim przesłaniu zwrócił się także z prośbą o to, by pocieszać chorych, bezrobotnych i tych, którzy stracili bliskich. Wyraził wdzięczność dla tych, którzy codziennie poświęcają się dla ratowania życia i zdrowia innych osób.

Papież przy okazji zaapelował, aby dystrybucja szczepionek przebiegała sprawniej niż teraz.

„Wzywam całą społeczność międzynarodową, w duchu globalnej odpowiedzialności, do zaangażowania się w przezwyciężenie opóźnień w dystrybucji szczepionek i ułatwienie ich dystrybucji, zwłaszcza w najbiedniejszych krajach”

Źródło: o2.pl