in

Rozkładasz papier toaletowy na desce w toalecie publicznej? – Robisz wielki błąd!

Korzystanie z publicznej toalety z pewnością przez większość z nas nie jest kojarzona z niczym przyjemnym. Niestety czasem jest to nieuniknione. Jeśli z tego powodu kiedykolwiek w życiu okładałeś deskę klozetową papierem toaletowym, powinieneś wiedzieć o tej jednej ważnej rzeczy – to ogromny błąd! Dlaczego? Znamy odpowiedź.

Papier toaletowy na desce klozetowej

Nie ma wątpliwości co do tego, że korzystając z toalety publicznej chcemy, aby były czysto. Świadomość tego, że korzystało z niej mnóstwo nieznanych nam osób nie jest niczym pozytywnym, ale niektórzy znajdują pewien sposób, żeby choć trochę się uspokoić – wykładają na deskę klozetową papier toaletowy.

Wielu osobom wydaje się, że będzie to stanowić barierę pomiędzy naszym ciałem a zarazkami. Niestety, to mit. Takie działanie może spowodować więcej szkody niż pożytku.

Co ciekawe, miski ustępowe zostały tak skonstruowane, żeby bakterie się ich nie czepiały. Co jednak dzieje się w chwili, gdy rozkładamy na nich papier toaletowy? Bakterie czepiają się lekkiego i puszystego papieru!

Papier jest wspaniałym pochłaniaczem wilgoci i stanowi idealne środowisko dla rozmnażających się bakterii. Oznacza to, że wykładasz na deskę klozetową papier skażony bakteriami jeszcze bardziej niż sama deska.

Poza tym, zawsze gdy dochodzi do spłukiwania, w powietrze „wylatują” małe cząsteczki bakterii i przywierają one do kabiny, klamek, ścian, podłóg czy właśnie papieru toaletowego. Mikrobiolog Charles Gerba jest zdania, że to nie same deski klozetowe są groźne, ale wszelkie inne powierzchnie, których dotykamy najczęściej.

Co zatem robić? Zamiast wykładać na deskę papier toaletowy, rozłóż na niej własne chusteczki higieniczne!

Podziel się tą ciekawostką z innymi!

Źródło: dailymail.co.uk, Harpic