in

Opiekun próbuje zabrać małej pandzie piłkę. Zwierzę robi niesamowite rzeczy, aby ją zatrzymać.

Nie ma nic bardziej ekscytującego dla dzieci i zwierząt niż otrzymywanie nowej zabawki. Zabawa jest kluczową częścią dorastania, a nowe zabawki to świetny sposób, aby pomóc młodemu umysłowi w rozwoju, dając dzieciom i zwierzętom nowe, ciekawe sposoby interakcji z otoczeniem, a ostatecznie pomagając im rozwinąć cenne umiejętności życiowe.

Dla pewnej pandy dziecięcej zabawka, na której punkcie ma obecnie obsesję, to duża zielona kula.
W niezwykle uroczym filmie nakręconym w zoo w San Diego widać wyraźnie, że jest szczęśliwa, bawiąc się nią.

Panda, nazwana Xiao Liwu, otrzymała piłkę jako część jego 18. egzaminu, co można przeczytać w opisie filmu na YouTubie.

„Opiekunowie pandy dali jej piłkę, aby sprawdzić jego koordynację i zachęcić ją do zabawy nowymi przedmiotami” – czytamy w opisie.

Miał wtedy zaledwie kilka miesięcy.

Normalna procedura na egzaminie pandy polega na tym, że dają one młodym pandom różne przedmioty do zabawy, zachęcając ich do interakcji i dowiadują się one więcej o otaczającym ich świecie.

W tym przypadku mała Xiao Liwu otrzymała dwie kulki, trochę bambusa i kończynę wyciętą z drzewa, według postu na blogu autorstwa zookeeperów.
 
Zarówno kończyna, jak i bambus były rzeczami, które wcześniej widziała, ale piłka była czymś nowym. Właśnie jej poświęciła całą swoją uwagę.
 
W pewnym momencie jej opiekunowie próbują odebrać zieloną piłkę, jednak ona na to nie pozwala.
 

 
Jest to najsłodsza mała panda, jaką kiedykolwiek widzieliśmy!
 

 
Dzięki zielonej kuli weterynarze mogli niezwykle łatwo przeprowadzić kontrolę. Okazuje się, że w tym wieku Xiao Liwu była w świetnej formie.
 
Ważyła 14,5 funta i miała 29 cali długości od głowy do ogona.
 
Odkąd film został nakręcony, Xiao stał się już duży i dorosły. Chociaż nie jest tak słodki jak kiedyś, wciąż jest niesamowitym zwierzęciem. Do dziś Xiao szczęśliwie mieszka w Zoo w San Diego.
 
Obejrzyj ładny film poniżej, aby zobaczyć w całości 18. egzamin pandy. Udostępnij to nagranie znajomym i rodzinie!