fot. ksp.policja.gov.pl
in

15-latek przyłapany z reklamówką o zawartości 652 000 zł. Myślał, że jego plan jest idealny

Oszustwo na 94-letnim mieszkańcu Warszawy! Senior został okradziony przez dwóch nieletnich, którzy udawali funkcjonariuszy i oszukali go na kwotę 652 tys. złotych. Na szczęście działania prawdziwych policjantów pozwoliły na zatrzymanie sprawców i odzyskanie pieniędzy. Teraz młodociani oszuści staną przed sądem dla nieletnich, odpowiadając za swoje czyny.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji uchronili 94-letniego mieszkańca Mokotowa przed utratą całego dorobku życia. Mężczyzna, zmanipulowany przez fałszywych funkcjonariuszy, zgodnie z ich instrukcjami, przygotował ponad 652 tysiące złotych i umieścił je w reklamówce, którą zostawił przed drzwiami swojego bloku.

Jak informuje Komenda Stołeczna Policji w Warszawie „policjanci obserwowali dwóch młodych mężczyzn, którzy kręcili się wokół bloku, naprzemiennie rozmawiając przez telefon. Kiedy jeden z nich podszedł pod klatkę i zabrał pozostawioną przez starszego mężczyznę torbę, funkcjonariusze wkroczyli do akcji.

Po chwili zatrzymali młodego mężczyznę, który na ich widok bezskutecznie usiłował uciec. Po sprawdzeniu torby, okazało się, że cała jest wypełniona pieniędzmi. W ręce policjantów wpadł też drugi z mężczyzn. Okazało się, że zatrzymani przez policjantów mężczyźni to nastolatkowie w wieku 15 i 16 lat.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili adres osoby pokrzywdzonej, która pozostawiła gotówkę przed wejściem do budynku, wezwali na miejsce członka jego rodziny, po czym po przeliczeniu pieniędzy w jednostce policji, zwrócili je właścicielowi.

W ubiegły piątek kryminalni zatrzymali trzeciego podejrzanego. To 15-latek, który wspólnie i w porozumieniu z kolegami brał udział w oszustwie na 94-latku.

Nastolatkowie zostali osadzeni w policyjnej izbie dziecka. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.”

Źródło: ksp.policja.gov.pl