in

Dostałeś taką wiadomość? Możesz stracić pieniądze, znamy szczegóły

Polacy powinni być szczególnie ostrożni i trzymać rękę na pulsie. Coraz częściej pojawiają się informacje o nieodebranych przesyłkach od Poczty Polskiej. Nie należy w nie wierzyć – to oszustwo, mające na celu wyłudzenie pieniędzy.

Jeśli otrzymasz wiadomość z linkiem od kogoś, kto podaje się za Pocztę Polską, pod żadnym pozorem w niego nie klikaj! Może nieść to za sobą bardzo poważne konsekwencje.

Oszuści grasują

Nie ma wątpliwości co do tego, że z usług Poczty Polskiej korzysta większość Polaków, przynajmniej od czasu do czasu. Oszuści postanowili to wykorzystać i rozpoczęli kampanię phishingową, która rozprzestrzenia się w mediach społecznościowych. Jaka jest treść wiadomości?

„Ostatnimi czasy pojawiły się także fałszywe reklamy na portalach społecznościowych wraz z linkami do domen, gdzie rzekomo prowadzona jest po okazyjnych cenach sprzedaż nieodebranych przez adresatów przesyłek, nadanych Pocztą Polską. Spółka nie prowadzi tego typu działalności, a kliknięcie w odnośnik na takiej stronie może poskutkować ściągnięciem złośliwego oprogramowania lub próbą wyłudzenia danych czy środków pieniężnych” – brzmi specjalny komunikat Poczty Polskiej.

Daniel Witowski, rzecznik Poczty Polskie ostrzega przed klikaniem w podejrzane linki. Zanim w coś klikniemy, najpierw należy upewnić się, że nie mamy do czynienia z oszustwem.

„Pamiętajmy także, że Poczta nigdy nie prosi o dosłanie pieniędzy czy danych osobowych przez wiadomości elektroniczne” – podkreśla.

Jeśli otrzymasz podejrzaną wiadomość, powinieneś poinformować o tym zespół do spraw cyberbezpieczeństwa Poczty Polskiej pod adresem: [email protected].

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: Gazeta Pomorska