in

Znaleziono go w lesie. Ktoś odciął mu wszystkie łapki i ogon… Ten dramat poruszył prezydenta!

Mały szczeniak został znaleziony w Turcji. Opinia publiczna zamarła na wieść o bezmiarze okrucieństwa jakiego doświadczył…

Cały świat zbulwersowały zdjęcia malucha, wobec którego ktoś postąpił w sposób uwłaczający człowiekowi.

Został znaleziony w północno-zachodniej prowincji Sakarya, gdzie nie dość, że dotkliwie i straszliwie go okaleczono to pozostawiono go na pastwę losu i powolną śmierć.

Uratowano go przed śmiercią w lesie, ale wymagał natychmiastowej operacji. Niestety jej nie przeżył.

Piękny, wspaniały, bezbronny poniósł ofiarę z rąk człowieka, który nie powinien móc tak się nazywać…

Jego cierpienie nie było jednak ciche, a ofiara nie pozostała bez echa. Wywołała żywą dyskusję wśród polityków i stała się kamieniem wywołującym lawinę publicznych deklaracji, że nie pozwolą na to, by takie czyny uchodziły na sucho, by krzywda zwierząt pozostała bezkarna.

Prezydent Tayyip Erdogan przyrzekł publicznie, że jeśli wygra wybory, zwiększy kary za znęcanie się nad zwierzętami.

Głosowanie odbyło się 24 czerwca. Będzie to już jego druga kadencja jako prezydent Turcji. Polityk powiedział, że osoba podejrzana o skrzywdzenie tego szczeniaka, została już zatrzymana. Aresztowany mężczyzna pracował jako operator maszyn budowlanych.

„Ta sprawa jest bardzo przykra, ale mimo to ważne jest, aby ją nagłośnić. Ludzie muszą wiedzieć, że kiedy krzywdzą zwierzęta, przestają być bezkarni.”

Incydent doprowadził do rzadko spotykanej jedności wśród tureckich polityków.

Tureccy obrońcy praw zwierząt już od dawna zwracali uwagę na niewystarczające kary za znęcanie się nad zwierzętami.

„Te kary były stanowczo za niskie. Ludzie muszą wiedzieć, że nie są bezkarni. Mamy nadzieję, że rząd oraz prezydent dotrzymają danej obietnicy i zmienią prawo. Tak straszna brutalność wobec tej małej, bezbronnej istoty jest bolesną manifestacją utraty podstawowych wartości wśród ludzi. To maleństwo umarło zdecydowanie za wcześnie.” – stwierdzają z przykrością.

„Mam nadzieję, że ten, który skrzywdził tego małego szczeniaka dostanie to, na co zasłużył.” –  napisał na Twitterze Meral Aksener, kandydat na prezydenta.

My także liczymy, że Turcja dołączy do grupy cywilizowanych krajów, gdzie surowo kara się akty bestialskiej przemocy wobec zwierząt.