in

Możesz oczyścić zatoki przy użyciu własnych palców. Nie pozwól faszerować się lekami.

Trudno o większy dyskomfort niż zatkany nos, niedrożne zatoki i wywołany nimi ból głowy.

A łatwo nabawić się zapalenia zatok, nawet alergia czy zwykłe przeziębienie może się nim skończyć. Co wtedy robimy? Biegniemy do lekarza, który przepisuje lekarstwa.

Tymczasem jest naturalna metoda rozwiązania problemu chorych zatok. Wystarcza własne palce.

Oto 3 sposoby, na naturalne oczyszczenie zatok:

1. Użyj języka i palców

Akupresura jest bardzo pomocna w rozluźnianiu zatkanych zatok. Punkt, który wymaga pobudzenia znajduje się w jamie ustnej. Przyciśnij język, ułożony na płasko jednocześnie naciskając palcem przestrzeń między brwiami. Trzymaj tak 20 sekund a następnie puść. Po Poczujesz śluz spływający do gardła. A to znaczy, że metoda działa.

2. Masuj brwi
 

 
Ta technika sprawdza się w przypadku górnych zatok i zatkanego nosa. Umieść palce ma początku linii brwi. Oprzyj łokcie tk by głowa naciskała na palce. Czując nacisk przesuwaj palcami wzdłuż brwi przez 30 sekund. Zwolnij ucisk i spróbuj jeszcze raz. Po czujesz dużą ulgę.
 
3. Pocieranie
 

 
Ta metoda polega na pocieraniu dłońmi szyi. Ułóż ręce w kształcie litery V i tak trzymając przesuwaj je pocierając boki szyi w celu pobudzenia układu limfatycznego do pracy. Dzięki temu uwalniają się płyny i odblokowują niedrożności. Jeśli to dla Ciebie zbyt nie przyjemne wypróbuj inną metodę.
 
Wszystkie powyższe sposoby działają. Niech nie kuszą Cię zestawy do irygacji i drogie leki. Wystarczą własne dłonie. Poczujesz się od razu lepiej.