in

Od dziś każdy klient będzie sprawdzany przed wejściem do sklepu. Nowe obostrzenia zaskakują.

Już od dziś, czyli od 26 czerwca 2021 roku Polaków obowiązują nowe obostrzenia. Dotyczą one między innymi limitów w placówkach handlowych. Powinni o tym wiedzieć przede wszystkim ci, którzy nie zdecydowali się na szczepienie.

Do tej pory limit w sklepach zakładał, że na 15 m2 powierzchni lokalu może przebywać jedna osoba, a jak jest od dziś? Limit zostaje zmniejszony do 1 klienta na 10 m2 sklepu. Dotyczy on tych, którzy się nie zaszczepili i tych, którzy przyjęli póki co jedną dawkę szczepionki.

Z pewnością wielu osobom nasuwa się teraz pytanie: jak będzie to wyglądać w praktyce?

“Przedsiębiorcy będą rozliczani z przestrzegania limitów, a to oznacza, że muszą być gotowi do samodzielnego weryfikowania, czy dana osoba wchodząca do ich placówki jest zaszczepiona” – czytamy w serwisie wirtualnemedia.pl.

Pracownicy będą zobowiązani do tego, by kontrolować klientów i prosić ich przy wejściu do sklepu o zaświadczenia, jeśli przyjęli szczepionkę.

“Ten dowód może mieć charakter tradycyjny, czyli wydruk kartki z QR-kodem, albo po prostu trzeba mieć na urządzeniu mobilnym ten kod, który będzie do odczytania” – wyjaśniał Adam Niedzielski.

Tego typu zmian możemy spodziewać się nie tylko w sklepach, ale także np. w klubach fitness czy na siłowniach.

Źródło: goniec.pl