in

Od 1 stycznia można zyskać nawet 2600 zł. Nadal wiedzą o tym nieliczni.

Polski Ład zakłada wprowadzenie kolejnej ulgi. Niektórzy będą mogli liczyć nawet na 2600 złotych. Jakie warunki trzeba spełnić? Kogo dotyczy ta ulga? Znamy odpowiedź.

O ulgę mogą ubiegać się osoby samotnie wychowujące dzieci. Warto podkreślić przy tym, że nowa ulga będzie dołączana do dotychczasowej, co ostatecznie da nawet 2600 zł w rozliczeniu podatkowym.

„Nowa ulga sumuje się z dotychczasową ulgą na dzieci – dla wszystkich rodziców, co oznacza że samotni od dochodów powyżej 30 tys. zł zapłacą podatek pomniejszony o ponad 2600 zł (1500+1100)” – informuje Barbara Socha.

„Zmiana ma związek z podwyższeniem kwoty wolnej od podatku” – czytamy na portalu money.pl.

Nowa ulga

Jak było do tej pory? Podatek dla osoby, która wychowywała pociechę w pojedynkę, naliczano jako dwukrotność podatku od połowy dochodów.

W ramach Polskiego Ładu ulga od podatku będzie wynosić 1500 zł. Gdy dodamy do tego istniejącą ulgę wynoszącą 1100 zł, wychodzi na to, że rodzic może liczyć na 2600 złotych.

Czy jednak tylko samotni rodzice będą mogli skorzystać z ulgi? Na pomoc będą mogli liczyć również rodziny z czworgiem lub więcej dzieci, które nie będą zobowiązane płacić podatku PIT w chwili, gdy dochód rodzica nie będzie większy niż 85 528 zł.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: money.pl