fot. freepik.com
in

Takie ozdoby na szyi to grzech? Ksiądz wyjaśnia, w sieci aż zawrzało

Ksiądz Sebastian Picur, duchowny regularnie udzielający się na TikToku, otrzymał pytanie od jednego z użytkowników, który zapytał, czy noszenie minerałów na szyi jest uznawane za grzech. Jaką odpowiedź uzyskał? Wielu będzie zaskoczonych.

Minerały na szyi a wiara w Boga

Ksiądz Sebastian Picur pełni swoją posługę w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie, angażując się w pełnienie powierzonych mu zadań w parafii. Poza tym, po godzinach działa w mediach społecznościowych, docierając do dużej liczby młodych ludzi.

Jego kanały obserwuje ponad 750 tysięcy użytkowników. Użytkownicy często zadają mu ciekawe pytania, które intrygują i zastanawiają mnóstwo osób.

Tym razem padło pytanie dotyczące noszenia na szyi minerałów. Czy to grzech?

„Noszenie minerałów w celach ozdobnych NIE jest grzechem. Czym innym jest cel dekoracyjny, a czym innym magiczny” – wyjaśnia kapłan.

Jeśli zatem nosimy minerały na szyi, bo nam się po prostu podobają, nie musimy obawiać się o to, że grzeszymy. Jeśli jednak dochodzi do tego wiara w ich moc, sprawa wygląda już zupełnie inaczej.

@ks.sebastianpicur Odpowiadanie użytkownikowi @rozdajerobux100 #ksiadz #wiara #minerały #kamienie #grzech #zło ♬ Commando – Mavokali

Internauci od razu zaczęli komentować odpowiedź księdza.

„Cała msza to jeden wielki rytuał magiczny. Mamy otwarcie i zamknięcie a do tego musza paść pewne gesty i słowa oraz ofiara.”

„A czym inny leczniczy. Nieoszlifowany bursztyn dobrze wpływa na tarczycę. Nie zawsze jest to magia”

„Jak to się ma do pisanek? Przypominam, że są symbolem magicznym, zaczerpniętym z pogaństwa”

„Cała msza to jeden wielki rytuał magiczny. Mamy otwarcie i zamknięcie a do tego musza paść pewne gesty i słowa oraz ofiara.”
– komentują internauci.

A Ty? Co o tym sądzisz? Daj znać w komentarzu!