in

Nie ma rąk ani nóg. Jest wspaniałym ojcem i mężem. Jego historia inspiruje miliony ludzi na całym świecie

Nick Vujicic to mężczyzna, który zdążył już podbić cały świat. Australijski ewangelizator i mówca motywacyjny nie ma rąk ani nóg, ale to nie przeszkadza mu w realizowaniu rozmaitych celów i spełnianiu marzeń. Pokazuje on milionom ludzi, że wszystkie przeszkody są tylko i wyłącznie w naszej głowie i to od nas samych zależy, co zrobimy ze swoim życiem.

W ostatnim czasie Nick Vujicic opublikował na Instagramie zdjęcie ze spotkania z gubernatorem stanu Oklahoma Kevinem Stittem, który pomaga niepełnosprawnym ludziom.

„Robi niesamowitą robotę, oświetlając ludziom właściwą ścieżkę. Pokazuje im prawdziwą wartość życia” – komplementuje gubernatora pod zdjęciem.

Historia człowieka bez rąk i nóg

Nick urodził się bez rąk i nóg, co mocno zaskoczyło jego rodziców – pastora i pielęgniarkę. Okazało się, że ich syn ma zespół tetra-amelia, czyli wrodzony brak kończyn.

Mężczyzna ma tylko zdeformowaną stopę o dwóch palcach. Prawo australijskiego stanu Wiktoria przez długi czas zabraniało mu uczęszczania do normalnej szkoły, jednak gdy tylko przepisy się zmieniły, Nick zaczął chodzić do szkoły z pełnosprawnymi uczniami.

W szkole nikt go nie akceptował. Był poniżany i wyśmiewany, co sprawiło, że mężczyzna zaczął mieć myśli samobójcze. Któregoś razu jednak jego mama pokazała mu artykuł w gazecie, w którym opisana została historia niepełnosprawnej osoby, która mimo wszystko za wszelką cenę radziła sobie z przeciwnościami losu.

Nick uznał, że on również spróbuje. Zaczął uczyć się codziennych czynności, takich jak pisanie, czesanie się, golenie czy mycie zębów. Szybko okazało się, że jego możliwości są o wiele większe niż mu się początkowo wydawało. Dzisiaj gra w tenisa, surfuje, a nawet pływa!

Kiedy miał siedemnaście lat, został przewodniczącym szkoły, a potem postanowił założyć własną organizację charytatywną Życie Bez Kończyn (ang. Life Without Limbs). W 2005 roku nominowano go do nagrody „Młody Australijczyk Roku”. Studiował na kierunku księgowość i finanse na Griffith University w Australii.

Nick bał się, że nigdy nie spotka żadnej dziewczyny. Prawda okazała się jednak zupełnie inna – w 2012 roku ożenił się z kobietą swojego życia, pełnosprawną Japonką Kanae Miyaharą. Dziś mają piękne i zdrowe dzieci.

Mężczyzna pomimo przeciwności losu osiągnął prawdziwy sukces i stał się inspiracją dla ludzi na całym świecie. W 2010 ukazała się jego pierwsza książka „Life Without Limits” („Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!”). Zagrał w krótkometrażowym filmie „Cyrk motyli”, który okazał się prawdziwym hitem.

2 czerwca 2019 roku Vujicic pojawił się w Polsce na stadionie we Wrocławiu podczas festiwalu Odnowienie, cyklicznego wydarzenia, które organizuje Wrocławskie Przymierze Pastorów oraz wspólnoty i organizacje chrześcijańskie.

Podziel się tą inspirującą historią ze swoimi znajomymi!

Źródło: o2.pl