in , ,

Nastolatkowie zatrzymani za złamanie kwarantanny – i nie tylko! Słono za to zapłacą.

Według zaleceń nikt nie powinien opuszczać domu, chyba, że jest to konieczne. Większość ludzi się do stosuje, jednak nie wszyscy – wśród tych, którzy łamią zakazy, są głównie nastolatkowie.

Przykładem jest pewna dwójka, która chciała zorganizować sobie randkę poza domem. Szybko przerwali ją jednak funkcjonariusze policji.

Okazało się, że nastolatkowie nie tylko złamali zakaz kwarantanny, ale także posiadali narkotyki. Będą mieć przez to poważne kłopoty!

fot. freepik.com

Dwójka siedziała w samochodzie. Kiedy policjant kazał uchylić szybę, szybko wyczuł zapach marihuany. Kazał wysiąść z samochodu młodemu mężczyźnie. Narkotyki znaleziono w portfelu.

Nastolatkowie byli zdziwieni obecnością policji. Oboje stwierdzili, że czekają na pizzę, a ich spotkanie ma charakter towarzyski.

Złamanie kwarantanny grozi karą nawet do 30 000 zł. Poza tym, za posiadanie narkotyków grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Nastolatkom z pewnością nie ujdzie to na sucho!

Warto, abyśmy w tym czasie zrozumieli, że dla dobra swojego i innych, powinniśmy się stosować do zaleceń! Zostańmy w domu!

Źródło: echodnia.eu, Miniaturka:Kazimierz Mendlik / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)