in

Zapuszczała paznokcie przez sześć lat. Po tym czasie obcięła je i sprzedała za oszałamiającą kwotę.

Shilenkova Elena to blogerka z Rosji, która jeszcze do niedawna mogła pochwalić się najdłuższymi paznokciami w kraju. Przez sześć lat swojego życia dbała o to, aby stawały się coraz dłuższe.

Po tym czasie zdecydowała się je obciąć i sprzedać. Internauci są w szoku, gdy dowiadują się, za ile…

Najdłuższe paznokcie w Rosji

Jak w ogóle doszło do tego, że dziewczyna postanowiła zapuścić tak długie paznokcie? Wszystko przez zakład z koleżanką. Rywalizacja spodobała się Elenie do tego stopnia, że udało jej się wygrać i zdobyć 3000 dolarów.

Wydawałoby się, że kobieta po wygraniu zakładu obetnie swoje paznokcie, ale stało się zupełnie inaczej. Elena uznała, że szkoda jej obcinać paznokci, o które tak dbała. Ostatecznie nie obcinała ich sześć lat, co sprawiło, że 10 z nich miało łącznie łącznie 150 cm (59 cali). To zapewniło jej miejsce w Księdze Rekordów Guinnessa!

32-latka w momencie stała się bardzo popularna. Internauci byli jednak mocno podzieleni w kwestii jej nietypowej pasji.

„Uwielbiam mieć długie paznokcie, ponieważ zawsze poświęcam im dużo uwagi. Jeśli ktoś mnie spotka, to na pewno mnie nie zapomni. Ludzie widzą tysiące twarzy i zawsze są wymazywani z pamięci – ale ktoś z paznokciami takimi jak moje, nigdy nie zostanie zapomniany. Nie sposób mnie nie zauważyć.” – mówi Elena.

Niektórzy chcieli sobie zrobić z dziewczyną zdjęcie na ulicy.

„Ludzie reagują różnie widząc moje paznokcie, inni się boją, inni nie rozumieją po co to robię. Niektórzy twierdzą, że są super i proszą mnie o selfie lub mówią, że szanują mnie za moją cierpliwość. Są też tacy, którzy pytają mnie, kiedy je wreszcie obetnę.”

Blogerka musiała przystać na wiele wyrzeczeń, żeby mieć takie paznokcie. Nie mogła między innymi pływać ani grać w tenisa. Każdy ruch musiał być przemyślany.

„Mój sposób pisania jest trochę inny. Po prostu muszę stale kontrolować wszystkie moje ruchy. Muszę pomyśleć wcześniej o wszystkich moich działaniach i ruchach, starać się unikać ostrych ruchów i „zachowywać się” delikatnie – ostre ruchy są moim wrogiem.”

Przez swoje paznokcie Elena nie raz miewała koszmary.

„Najbardziej martwię się łamaniem paznokci we śnie i często mam koszmary, w których budzę się z krótkimi paznokciami. Sny są całkiem realne, więc budzę się w panice i uważnie sprawdzam paznokcie, aby się upewnić, że wszystko z nimi w porządku.”

W 2020 roku Shilenkova kobieta przekazała w mediach społecznościowych, że pora obciąć paznokcie:

„Cześć, moi przyjaciele! Mam wiadomości. Latem (czerwiec-lipiec) obetnę paznokcie! Jeśli ktoś chce się ze mną spotkać, gdy jeszcze są długie, proszę o kontakt!”

Kobieta uznała, że najlepiej będzie je sprzedać.

„Nie ścięłam paznokci dla pieniędzy czy sławy. Po prostu postanowiłam zrobić sobie przerwę i wrócić do krótszych. Dlaczego je sprzedaję? Ludzie pytali mnie o to i uznałam, że to dobry pomysł na zarobienie pieniędzy. Sprzedałam za tysiące dolarów jeden paznokieć kupującemu, którego nazwiska nie podam z oczywistych powodów.”

Elena nie mogła narzekać na brak kupców… znalazło się ich aż pięciu!

Teraz kobieta wygląda zupełnie inaczej i nie przyciąga aż takiej uwagi. Jej przygoda z zapuszczaniem paznokci się skończyła, ale niewykluczone, że jeszcze w przyszłości do niej wróci!

Źródła: popularne.pl, dailystar.co.uk, instagram.com