in

Kierowca nagrał, co wyprawiają policjanci za kółkiem. Było o włos od tragedii…

W ostatnim czasie w Kędzierzynie-Koźlu doszło do sytuacji, obok której nie sposób przejść obojętnie. Wszystko zostało nagrane przez kamerkę jednego z samochodów. Do sieci trafiło nagranie. Internauci przecierają oczy ze zdumienia.

Na filmiku możemy zobaczyć radiowóz wyprzedzający inny pojazd na podwójnej ciągłej, przed samym przejściem dla pieszych. Autor nagrania zaznacza, że policjanci nie mieli włączonych sygnałów świetlnych ani dźwiękowych.

Szokujące zajście z udziałem radiowozu

Cała sytuacja miała miejsce na ulicy Miłej w Kędzierzynie-Koźlu (woj. opolskie). W sieci w serwisie YouTube pojawiło się nagranie z kamerki samochodowej, które mówi samo za siebie.

Widzimy, jak radiowóz łamie kilka przepisów jednocześnie. Kierowca, który nagrał zdarzenie został wyprzedzony przez policjantów na podwójnej ciągłej, tuż przed pasami, na które właśnie wchodzili piesi. Aż strach pomyśleć, co mogło się stać…

Radiowóz nie nadawał żadnego sygnału świetlnego ani dźwiękowego. W praktyce oznacza to, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego nie był to pojazd uprzywilejowany i nie mógł łamać żadnych przepisów.

Autor nagrania podkreśla, że „przedstawiony film to tylko urywek akcji, pirat był jeszcze nagrywany przez kilka minut, ale zorientował się dosyć szybko, że jest obserwowany”.

„Na podstawie policyjnej akcji profilaktycznej dot. bezpieczeństwa na drogach, chęci pomocy dzielnej polskiej policji w skutecznym eliminowaniu potencjalnych zabójców drogowych, zgłaszam popełnione wykroczenia” – pisze autor filmiku na YouTube.

Jak zostało ustalone przez auto.dziennik.pl, funkcjonariusze prowadzący radiowóz zostali ukarani mandatem w wysokości 1000 zł i punktami karnymi. Wobec funkcjonariusza, który prowadził, wszczęto już postępowanie dyscyplinarne. Policjanci mieli spieszyć się na pilną interwencję.

Koniecznie obejrzyj nagranie poniżej!

Źródło: o2.pl